• 2016-08-12

Viva

Zdobywca Nagrody Publiczności w Międzynarodowym Konkursie Festiwalu Transatlantyk film Viva w reżyserii Paddy Breathnach pojawi się w kinach już 30 września.

„Viva”, reż. Paddy Breathnach (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Viva”, reż. Paddy Breathnach (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Po śmierci matki młody Jesus musi radzić sobie sam. Mieszka w biednej dzielnicy w Hawanie, pracuje jako fryzjer i dorabia w nocnym klubie. Zafascynowany występami drag queen marzy o tym, aby stanąć na scenie. Podczas pierwszego w życiu występu dostaje od publiczności nie tylko brawa, ale też potężny cios z pięści prosto w twarz. To jego ojciec, były bokser, który niespodziewanie powrócił po wielu latach z więzienia. Wprowadza się teraz do syna, narzuca swoje zasady i zabrania mu występować.

Nawiązująca do najlepszych filmów Pedro Almodóvara Viva to wzruszająca do łez, piękna opowieść o próbie odbudowania trudnej relacji ojca i syna, w której brutalność przeplata się z miłością i prawdziwą pasją śpiewania. Poruszające kubańskie rytmy doskonale budują atmosferę. Wyprodukowany przez Benicio del Toro film został rewelacyjnie przyjęty na festiwalu Sundance i znalazł się na krótkiej liście kandydatów do Oscara w kategorii filmów obcojęzycznych.

Viva, reż. Paddy Breathnach
Obsada: Héctor Medina, Jorge Perugorría, Luis Alberto García
Dystrybutor: Tongariro Releasing
W kinach od 30 września 2016 roku

Dodaj komentarz