• 2016-08-12

Haydn, Schubert i Bartók w Królewskich Arkadach Sztuki

13 sierpnia w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się wieczór z muzyką klasyczną w ramach Królewskich Arkad Sztuki. Będzie można usłyszeć Haydna, Schuberta i Bartóka w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata.

Warsaw Camerata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Camerata (źródło: materiały prasowe organizatora)

Warsaw Camerata to wszechstronny zespół, wykonujący muzykę od baroku po współczesność. Tworzą go artyści najważniejszych warszawskich instytucji muzycznych, m.in. Filharmonii Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej, i Teatru Wielkiego Opery Narodowej.

Rodowód artystyczny wykonawców sięga  Nowej Orkiestry Kameralnej, która w latach 2000 – 2010 koncertowała w wielu znaczących salach koncertowych (Filharmonia Narodowa,  Teatr Wielki, Studio Koncertowe Polskiego Radia) oraz współpracowała z najwybitniejszymi artystami polskimi i zagranicznymi. Zespół prowadził m.in. Ch. Hogwood, a muzycy akompaniowali E. Kirkby, E. Connell i M. Chance’owi.

Orkiestra jest gospodarzem, organizowanego od 2008 roku, warszawskiego Letniego Festiwalu Nowego Miasta, podczas którego prezentowana jest zarówno powszechnie znana, jak i nieco zapomniana muzyka polska. Zespół ma na swoim koncie liczne prawykonania rodzimych utworów, w tym odnalezionego Koncert na fagot Witolda Rowickiego, oraz kompozycje zamówione: Lituanię Romualda Twardowskiego, W Warszawie Joanny Bruzdowicz i pieśni Dwa pejzaże: Obłoki, Bieg Marka Żebrowskiego.

Występująca na festiwalu Królewskie Arkady Sztuki od 2011 roku, tym razem orkiestra zagra w towarzystwie obiecującego wiolonczelisty, Michała Zielińskiego: Każdy występ z orkiestrą Warsaw Camerata sprawiał mi ogromną radość. Ich entuzjazm jest elektryzujący i zaraźliwy, technika doskonała (zwłaszcza błogosławiona umiejętność grania naprawdę cicho!), a muzykalność zespołu inspirująca! Życzę im samych sukcesów w przyszłych przedsięwzięciach.

Orkiestra Warsaw Camerata
13 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
Zamek Królewski w Warszawie

Dodaj komentarz