• 2016-08-12

VIII edycja Narolarte

VIII edycja Festiwalu Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana odbędzie się w Narolu w dniach od 16 do 20 sierpnia. Festiwal nawiązuje do tradycji Akademii Narolskiej – pierwszej na ziemiach polskich szkoły artystycznej powołanej ponad 230 lat temu w Narolu. Odwołuje się też do wielonarodowej kultury dawnej Galicji przy jednoczesnym wskazaniu na trzy źródła tej kultury, którymi są: tradycja dworska, tradycja religijna i tradycja plebejska – wiejska i mieszczańska.

„VIII Festiwal Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„VIII Festiwal Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Narolarte to wyjątkowe wydarzenie na kulturalne mapie Roztocza. Od dziewięciu lat w sierpniu przybywają tu najwybitniejsi artyści z kraju i zagranicy. Pianiści, jazzmeni, muzycy tradycyjni, chóry i orkiestry, aktorzy i malarze. Kilkudniowa seria koncertów daje okazję do spotkania z najwybitniejszymi wykonawcami i najciekawszymi zjawiskami obecnej sceny muzycznej. Wybitni artyści, zarówno ci o uznanej renomie, i ci debiutujący, ale zasługujący na najwyższą uwagę występują w Narolu od wielu lat. To właśnie odróżnia Festiwal Narolarte od innych imprez w Polsce: repertuar całkowicie autorski. Oferty zagrania na festiwalu w Narolu spływają z całej Europy.

Organizatorzy prezentują najciekawsze propozycje, artystów zarówno o ugruntowanej mistrzowskiej pozycji, jak i debiutantów, o których za chwilę usłyszy cały świat. I to wszystko w małym Narolu. Grają bez nagłośnienia, ciesząc się wspaniałą akustyką miejscowej Cerkwi na Krupcu wspaniale dostosowanej do potrzeb najlepszych wykonawców. Obiekt ten – wspaniale zaadoptowany i wyposażony na potrzeby Centrum Koncertowo-Wystawienniczego służy prawdziwej Sztuce i gości wspaniałych Artystów oraz publiczność, która już od lat wiernie uczestniczy w festiwalowych wydarzeniach. Na czas Festiwalu nastrojowe wnętrza dawnej cerkwi dostają wyjątkową i niezwykle efektowna oprawę.

VIII Festiwal Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana
Od 16 do 20 sierpnia 2016 roku
Narol

Dodaj komentarz