• 2016-08-12

VIII edycja Narolarte

VIII edycja Festiwalu Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana odbędzie się w Narolu w dniach od 16 do 20 sierpnia. Festiwal nawiązuje do tradycji Akademii Narolskiej – pierwszej na ziemiach polskich szkoły artystycznej powołanej ponad 230 lat temu w Narolu. Odwołuje się też do wielonarodowej kultury dawnej Galicji przy jednoczesnym wskazaniu na trzy źródła tej kultury, którymi są: tradycja dworska, tradycja religijna i tradycja plebejska – wiejska i mieszczańska.

„VIII Festiwal Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„VIII Festiwal Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Narolarte to wyjątkowe wydarzenie na kulturalne mapie Roztocza. Od dziewięciu lat w sierpniu przybywają tu najwybitniejsi artyści z kraju i zagranicy. Pianiści, jazzmeni, muzycy tradycyjni, chóry i orkiestry, aktorzy i malarze. Kilkudniowa seria koncertów daje okazję do spotkania z najwybitniejszymi wykonawcami i najciekawszymi zjawiskami obecnej sceny muzycznej. Wybitni artyści, zarówno ci o uznanej renomie, i ci debiutujący, ale zasługujący na najwyższą uwagę występują w Narolu od wielu lat. To właśnie odróżnia Festiwal Narolarte od innych imprez w Polsce: repertuar całkowicie autorski. Oferty zagrania na festiwalu w Narolu spływają z całej Europy.

Organizatorzy prezentują najciekawsze propozycje, artystów zarówno o ugruntowanej mistrzowskiej pozycji, jak i debiutantów, o których za chwilę usłyszy cały świat. I to wszystko w małym Narolu. Grają bez nagłośnienia, ciesząc się wspaniałą akustyką miejscowej Cerkwi na Krupcu wspaniale dostosowanej do potrzeb najlepszych wykonawców. Obiekt ten – wspaniale zaadoptowany i wyposażony na potrzeby Centrum Koncertowo-Wystawienniczego służy prawdziwej Sztuce i gości wspaniałych Artystów oraz publiczność, która już od lat wiernie uczestniczy w festiwalowych wydarzeniach. Na czas Festiwalu nastrojowe wnętrza dawnej cerkwi dostają wyjątkową i niezwykle efektowna oprawę.

VIII Festiwal Narolarte im. Pana, Wójta i Plebana
Od 16 do 20 sierpnia 2016 roku
Narol

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR