Przybornik inteligentnego humoru

Słynny Pan B. przez szeroką publiczność kojarzony jest głównie z piosenkami i Kabaretem Starszych Panów, ale w jego artystycznym dorobku kryje się znacznie więcej. Pełny literacki portret mistrza będzie można poznać 14 września, kiedy w księgarniach pojawią się Jeremiego Przybory Dzieła (niemal) wszystkie. Tom II.

Jeremi Przybora, „Dzieła (niemal) wszystkie” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Jeremi Przybora, „Dzieła (niemal) wszystkie” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Spotkamy się W kawiarence „Sułtan” czy zanucimy Balladę z trupem? Nie musimy wybierać. Obie piosenki znalazły się w II tomie. Oprócz tego cały cykl Divertimento, sztuka Balladyna ’68, Autoportret z piosenką i wiele innych.

Te dzieła dopełniają literacki portret mistrza polszczyzny, twórcy nieprawdopodobnych światów, które swoją elegancją nawiązywały do czasów przedwojennych. Wszystkie jednak komentowały rzeczywistość powojenną – tak dalece powojenną, że pozostają aktualne do dzisiaj.

W tej odsłonie Dzieła (niemal) wszystkie gromadzą (niemal) wszystkie utwory teatralne Przybory, (niemal) wszystkie teksty prozatorskie, nieznane dotąd piosenki, a ponadto cenne i celne podsumowanie jego twórczości pióra K.T. Toeplitza. Dzieła mistrza zilustrowali wybitni polscy graficy: Marek Raczkowski, Piotr Socha i Marcin Wicha.

W osobnym tomie ukaże się pełne wydanie wspomnień Jeremiego Przybory Przymknięte oko opaczności. Memuarów części wszystkie.

Jeremi Przybora, Dzieła (niemal) wszystkie. Tom II
Premiera: 14 września 2016 roku
Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR