• 2016-08-11

Cyrus Chestnut Trio w Warszawie

W sobotę 13 sierpnia podczas Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce po raz pierwszy w Polsce, na jedynym koncercie, wystąpi Cyrus Chestnut Trio feat. Buster Williams & Lenny White (USA).

Cyrus Chestnut Trio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cyrus Chestnut Trio (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cyrus Chestnut to mistrz fortepianu zaliczany przez „Time Magazine” do grona najlepszych amerykańskich pianistów jazzowych. Wszechstronny stylistycznie pianista, jest cenionym kompozytorem, autorem tekstów i producentem. Nagrywał z wieloma gigantami jazzu jak: Dizzy Gillespie, Chick Corea, Roy Hargrove, Wynton i Branford Marsalis, Christian McBride, Diana Krall, Cassandra Wilson . Pojawił się na ścieżce dźwiękowej filmu Kansas City Roberta Altmana i jako debiutujący aktor „portretował” Counta Basiego.

Jako lider nagrał 16 znakomitych albumów, z których większość gościła na listach przebojów Jazz Top. Jego album Soul Food, z udziałem m.in. Christiana McBride i Jamesa Cartera został uznany przez Down Beat jako najlepsza płyta 2002 roku. Płyta You Are My Sunshine z 2005 stała się hitem miłośników jazzu i gospel. Jego trio tworzą tuzy światowego jazzu.

Buster Williams to mistrz jazzowego kontrabasu i jeden z najwybitniejszych basistów nowoczesnego jazzu. Grał, nagrywał i przyjaźnił się z gigantami- legendami jazzu, takimi jak: Miles Davis, Art Blakey, Chet Baker, Dexter Gordon, Count Basie, Errol Garner, McCoy Tyner, Chick Corea, Branford,Wynton Marsalis, Herbie Hancock.

Lenny White to nowojorski muzyk należy do najsłynniejszych perkusistów jazzowych i funkowych w historii muzyki jazzowej. Jako 19-latek zagrał (obok Joe Zawinula i Chicka Corei) na epokowym albumie Bitches Brew Milesa Davisa! Grał w legendarnym Return to Forever oraz z Al Di Meolą i Stanleyem Clarkiem w swoim zespole.

Cyrus Chestnut Trio feat. Buster Williams & Lenny White
13 sierpnia 2016 roku
Warszawa

Dodaj komentarz