• 2016-08-11

Kawał prawdziwego punka

Album Barb Wire Dolls Desperate od 8 sierpnia można znaleźć na półkach sklepowych. Nagraną w studiach Sonic Ranch i NRG płytę wyprodukował i zmiksował nagradzany Grammy producent Jay Baugardner, a za mastering odpowiada zdobywca Grammy Howie Weinberg.

Desperate, „Barb Wire Dolls” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Desperate, „Barb Wire Dolls” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Składający się z dziesięciu utworów album to kawał porywającej rockowej muzyki, wykonanej z klasyczną punk rockową energią, z której zespół jest już znany na świecie. Zespół prowadzi wokalistka i ikona stylu Isis Queen, która łączy punk, grunge i metal w unikalne brzmienie. Grupę tworzą były profesjonalny surfer i skater Pyn Doll (gitara prowadząca), Krasz Doll (perkusja), Iriel Blaque (bas) i Remmington (gitara rytmiczna).

Muzyka Barb Wire Dolls nie umknęła Lemmy’emu Kilminsterowi z Motörhead, który wziął zespół pod swoje skrzydła po tym jak zobaczył jego występ. Płyta Barb Wire Dolls Desperate ukazała się pod szyldem Motörhead Music.

Premiera Desperate połączyła się tego lata z debiutem zespołu na niemieckim Wacken Open Air – największym metalowym festiwalu świata. Oprócz własnej występów na głównych scenach festiwali na całym świecie takich jak Riot Fest (USA), Rebellion (UK), Mighty Sounds (CZ), Bricandeira (SP), Foud’ Rock (FR) i Bochum Total (GER), Barb Wire Dolls będą promować nowy album podczas własnej trasy koncertowej i zagrają również w Polsce. Koncert odbędzie się 30 września w Warszawie.

Barb Wire Dolls | Desperate
Premiera: 8 sierpnia 2016 oku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz