• 2016-08-10

Music & Water Festival 2016

Pierwsza edycja Music & Water Festival odbędzie się 27 i 28 sierpnia na Stadionie Miejskim i Kąpielisku Ruda w Rybniku. Organizatorzy stawiają na miłą atmosferę, wodne szaleństwo i dobrą muzykę. Na festiwalu zagrają brytyjski duet elektroniczny HURTS, Dawid Podsiadło, XXANAXX, Natalia Nykiel oraz The Dumplings.

„Music & Water Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Music & Water Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal rozpocznie się w sobotę, 27 sierpnia, od spektakularnego pokazu świateł. – Będzie to laserowe show, wyświetlane na specjalnych wodnych kurtynach, z improwizowaną muzyką elektroniczną. Festiwal ma szansę stać się letnią wizytówką miasta i zabiegamy o to, by wydarzenie miało wysoki poziom artystyczny, a jednocześnie zapewniało uczestnikom muzyczną rozrywkę – wyjaśnia Radosław Drozda, dyrektor artystyczny wydarzenia. Pokaz świateł i laserów przygotowany przez Dark Frame rozpocznie się o godz. 21.00. – Kąpielisko Ruda, zaliczane do najbardziej urokliwych akwenów Górnego Śląska, to idealne tło dla tego pokazu. Światło i muzyka przenikające przez linię drzew i odbijające się od wody zamienią te tereny w odrealniony muzyczny mikrokosmos – zapewnia Radosław Drozda, dyrektor artystyczny Music & Water Festival. Muzykę na żywo zagra Konrad Jeremus z zespołu Proletaryat. Usłyszymy jego kompozycje oraz aranżacje Pink Floyd, Guns N’ Roses, AC/DC.

Tuż po świetlnym pokazie na scenie w Rybniku wystąpi nagrodzony statuetką Fryderyka za najlepszy debiut roku polski duet muzyczny The Dumplings. Młodzi muzycy pochodzą z Zabrza. Po pracowitych dwóch latach mają na swoim koncie dwie płyty: No Bad Days(2014), Sea you later (2015). Sami piszą teksty, komponują i grają na instrumentach. Rozwijają się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Zagrali na znaczących festiwalach międzynarodowych, takich jak: Sziget Festival (Węgry), The Great Escape (Brighton) czy SXSW (Austin, Texas).

Sobotnią zabawę zakończy DJ DIO. Można go spotkać m.in. w Hiszpanii, we Włoszech i w Niemczech. Tego wieczoru będzie w Rybniku i zaprezentuje swój sztandarowy Ibiza Project.

Music & Water Festival 2016
27 i 28 sierpnia 2016 roku
Rybnik

Dodaj komentarz