• 2016-08-10

Lucyna Kolendo, O mojej babci

Kolonia Artystów w Gdańsku zaprasza 11 sierpnia na wernisaż Lucyny Kolendo O mojej babci. Wystawa odbywa się w ramach projektu pt. Mieszkańcy.

Lucyna Kolendo „O mojej babci” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lucyna Kolendo „O mojej babci” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lucyna Kolendo mówi o tym jak powstały prace prezentowane na wystawie: „Podczas wizyty u mojej babci znalazłam w łazience duże, białe prześcieradło suszące się na wannie. To był dla mnie punkt wyjścia – nie tylko na poziomie estetycznym, ale przede wszystkim metaforycznym. Prześcieradło stało się wskazówką do poszukiwań ukrytych oznak starości układających się w narrację, której wcześniej nie zauważałam. Zazwyczaj moje fotografie przedstawiają bliskie mi osoby i zwierzęta – cykl ten naturalnie wpisuje się więc w tę formułę. Tym razem jednak w historii pojawiają się przedmioty, które mówią o życiu równie dużo co sam człowiek. Samotność, przeczucie końca, relacje między ludźmi i to, co pozostaje między nimi niewypowiedziane, to wątki, które mnie interesują”.

Po wernisażu organizatorzy zapraszają do Otwartych pracowni Artystycznych: Magda Melin, Leszek Krutulski, Karolina Kardas, Ajku.

Lucyna Kolendo – urodziła się w 1988 roku. Artystka wizualna, porusza się w obszarze fotografii, dźwięku i animacji. Ukończyła studia magisterskie na wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Rezydentka Kolonii Artystów. Jej praca skupia się wokół jej najbliższej rodziny poruszając temat starzenia się i samotności. Równolegle zbiera narracje, dźwięki i obrazy z Dolnego Miasta w Gdańsku, które podlega ciągłym przemianom. Absolwentka Programu Mentorskiego Międzynarodowego Stowarzyszenia Fotoreporterów Sputnik, w trakcie którego pod kierunkiem Adama Pańczuka dokumentowała codzienność swojej babci. Publikowała m.in. w Shots i Adbusters. Nagrodzona Hubert Sielecki Preis na festiwalu Tricky Women Film Festival 2014 w Wiedniu. Od 2013 roku pracuje jako wykładowca.

Lucyna Kolendo, O mojej babci
Od 11 sierpnia do 9 października 2016 roku
Wernisaż 11 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
Kolonia Artystów w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR