Oprowadzanie po wystawie Zuzanny Ginczanki

14 sierpnia możecie odwiedzić Muzeum Historii Fotografii w Krakowie i zdążyć na ostatnie oprowadzanie po wystawie Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem. Oprowadzać będzie jedna z kuratorek wystawy, Zuzanna Rosińska z Muzeum Literatury w Warszawie.

„Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem" (źródło: mat. pras. organizatora)

„Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem" (źródło: mat. pras. organizatora)

Wystawa jest próbą przedstawienia postaci polskiej poetki żydowskiego pochodzenia – Zuzanny Ginczanki  (1917–1944) – jednej z bardziej utalentowanych, a jednocześnie niedocenionych kobiet piszących w dwudziestoleciu międzywojennym.Niezwykłą postać i twórczość Zuzanny Ginczanki prezentujemy przy pomocy archiwaliów z kolekcji Muzeum Literatury w Warszawie – rękopisów i fotografii z prywatnych albumów Ginczanki, jak również poprzez dzieła sztuki współczesnej, które w metaforyczny sposób odnoszą się zarówno do jej życia, jak i poezji. Wystawa jest próbą wydobycia śladów jej myśli i sztuki i zestawienia ich z dziełami artystów współczesnych.

Swoje prace na wystawie zaprezentowali: Bogusław Bachorczyk, Hubert Czerepok, Alex Czetwertyński, Marta Deskur, Maja Gordon, Aneta Grzeszykowska, Dominik Jałowiński, NinelKameraz Kos, Eryk Lipiński, Anna Orlikowska, Krystyna Piotrowska, MikillSkugga, Slavs and Tatars, Maria Stauber, Aleksandra Waliszewska. Dzieła pokazane na wystawie są próbą spotkania z Ginczanką i opowiedzenia o jej niezwykłej twórczości, wyobraźni, wspomnieniach, kobiecości i tragicznej biografii.

Zuzanna Ginczanka. Tylko szczęście jest prawdziwym życiem – oprowadzanie kuratorskie
14 sierpnia 2016 roku, godz. 13.00
Muzeum Historii Fotografii w Krakowie

Dodaj komentarz