• 2016-08-09

Koncert z okazji Święta Wojska Polskiego

15 sierpnia Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na koncert z okazji Święta Wojska Polskiego. Od godziny 17.00 w parku za Pałacem Ślubów rozbrzmiewać będą takie utwory jak Pierwsza kadrowa czy O mój rozmarynie.

Mariusz Jacek Dubrawski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mariusz Jacek Dubrawski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pieśni patriotyczne od wieków pełniły ważną rolę w życiu społeczeństwa polskiego. Dodawały otuchy podczas zaborów, budziły nadzieję w czasie powstań narodowych oraz sławiły bohaterskie czyny żołnierzy walczących o niepodległość Rzeczypospolitej. Wracając do tradycji wspólnego śpiewania Muzeum Wojska w Białymstoku zaprosiło pianistę Mariusza Dubrawskiego, w jego wykonaniu będzie można usłyszeć między innymi Warszawiankę 1831, Marsz Pierwszej Brygady czy Przybyli ułani pod okienko. Artysta i muzealnicy zapraszają do wspólnego słuchania i śpiewania; na tę okazję przygotowane zostały specjalne śpiewniki, które zostaną rozdane uczestnikom.

Mariusz Jacek Dubrawski – pochodzący z Białegostoku pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Od lat związany z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Oprócz muzyki klasycznej, zajmuje się muzyką teatralną, poetycko-balladową, rockową i jazzową. Aktualnie stale koncertuje z Ireną Santor jako pianista i szef zespołu muzycznego, współpracuje także ze Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Borkowskim, Stanem Borysem i wieloma innymi wykonawcami.

Mariusz Jacek Dubrawski | Koncert z okazji Święta Wojska Polskiego
15 sierpnia 2016 roku, godz. 17.00
Skwer za Pałacem Ślubów, ul. J. Kilińskiego 6 w Białymstoku

Dodaj komentarz