Pejzażografia

Juliusz Kosin to jeden z młodych zdolnych, którzy podbijają rynek sztuki. Czternaście prac jego autorstwa, stworzonych na granicy pejzażu i abstrakcji, można oglądać na wystawie w DESA Unicum. Ekspozycja trwa do 27 sierpnia.

Juliusz Kosin „Narośl po horyzont ludzka XVI” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Juliusz Kosin „Narośl po horyzont ludzka XVI” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Juliusz Kosin zabiera odbiorców wysoko nad Ziemię. Z góry widoczny jest świat na poły realny, na poły fantastyczny. Różnokolorowe linie wytyczają koryta rzek, linie dróg, pola uprawne, zabudowania. Bardziej niż Matka Natura, wpływ na pejzaże miała wyobraźnia artysty. Abstrakcyjne krajobrazy wywodzą się z fascynacji przyrodą i obserwowania świata z perspektywy kosmosu. Często na obrazach Kosina granice między ziemią a niebem zacierają się, horyzont tworzy biało-niebieska świetlista linia, a budynki nachodzą na siebie i tworzą graficzny efekt nagromadzonych prostokątów. Na wystawę składają się w większości prace z cyklu Aglomeracja, który został rozpoczęty w 2012 roku. Na ekspozycji będzie można zobaczyć również obrazy z cykli: Pejzażografia, Narośl po horyzont ludzki oraz Powłoki.

Kosin od 2009 roku wystawia swoje prace na Aukcjach Młodej Sztuki w DESA Unicum. Licytowane od symbolicznych pięciuset złotych obrazy cieszą się coraz większym zainteresowaniem – w krótkim czasie ich cena wzrosła o przeszło dwieście procent. Uniwersalne malarstwo Kosina, odrywające od Ziemi i bliskie naturze, znalazło wśród odbiorców wielu entuzjastów, którzy szybują wraz z artystą.

Juliusz Kosin – urodzony w Częstochowie, absolwent malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, jest laureatem wielu prestiżowych nagród artystycznych. Dwie z nich to Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagroda pisma „Format” w 23. Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2013. Kosin otrzymał również wyróżnienie na XI Jesiennym Salonie Sztuki Homo Quadratus Ostroviensis. Urodzony w 1989 roku twórca ma za sobą kilka wystaw indywidualnych i aż kilkanaście zbiorowych. Mimo młodego wieku artysta zdążył wypracować mocno rozpoznawalny, autorski styl.

Juliusz Kosin. Pejzażografia
Od 1 do 27 sierpnia 2016 roku
Salon Wystawowy Marchand, DESA Unicum w Warszawie

Dodaj komentarz