Dlaczego boimy się zachodów słońca?

Wystawa Dlaczego boimy się zachodów słońca? prezentuje prace, które odnoszą się do szeroko pojętej duchowości, mistycyzmu, szamanizmu, animizmu, mitologii, czy też religijnych oraz kulturalnych rytuałów. Tę zbiorową wystawę artystów sztuki najnowszej można oglądać w Gdańskiej Galerii Miejskiej do 18 września.

„Dlaczego boimy się zachodów słońca?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Dlaczego boimy się zachodów słońca?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa bada napięcia pomiędzy kategoriami nad wyraz sprawnie opisującymi naszą rzeczywistość, a zjawiskami, które wymykają się racjonalnej definicji, systematyzacji, algorytmom, a przede wszystkim nie wpisują się we współczesną wizję wszechogarniającej nas techno-utopii. Odnosząc się do stanów podwyższonej duchowości, operuje w rejestrach nieświadomości, w polu badań psychotroniki – na granicy rzeczywistości i fikcji, normatywności i szaleństwa.

Artyści: Paweł Althamer i Michał Szlaga, Agnieszka Brzeżańska, Gabríela Friðriksdóttir, Ximena Garrido – Lecca, Justyna Górowska i Adam Gruba, Anna Hulačová, Mikołaj Kownacki, Basim Magdy, Olga Anna Markowska, Karol Radziszewski, Andrzej Szewczyk, Ziemia Mindel Würm, Jakub Julian Ziółkowski.

Dlaczego boimy się zachodów słońca?
Kuratorka: Patrycja Ryłko
Od 22 lipca do 18 września 2016 roku
Gdańska Galeria Miejska 2

Dodaj komentarz