• 2016-08-08

Nowy film katastroficzny Petera Berga

Zrealizowany z bezprecedensowym rozmachem, oparty na niezwykle dramatycznych faktach film producentów serii Transformers i Życia Pi – Żywioł. Deepwater Horizon w reżyserii Petera Berga w kinach od 30 września.

„Żywioł. Deepwater Horizon”, reż. Peter Berg (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Żywioł. Deepwater Horizon”, reż. Peter Berg (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali.

Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.

Żywioł. Deepwater Horizon, reż. Peter Berg
Obsada: Mark Wahlberg, Kate Hudson, Kurt Russell, John Malkovich
Dystrybutor: Monolith Films
W kinach od 30 września 2016 roku

Dodaj komentarz