• 2016-08-08

Julia Pietrucha z nowym albumem

Po wydaniu debiutanckiej płyty Parsley Julia Pietrucha rusza w trasę koncertową. W październiku wystąpi w Klubie Stodoła i w Starym Klasztorze.

Julia Pietrucha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Pietrucha (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu samodzielnie wydała swój debiutancki album Parsley, zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta prezentuje 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i wiodącymi dźwiękami ukelele. Projekt powstał we współpracy z najbliższymi przyjaciółmi, a oprawę graficzną stworzył scenograf Ian Dow.

Cały pierwszy nakład płyty został wyprzedany i znalazł się pośród najpopularniejszych w serwisie iTunes. Sam album spotkał się z bardzo dobrym uznaniem krytyki. Debiut został scharakteryzowany jako zaskakujący i porywający. W 2016 roku Pietrucha została zaproszona na scenę Open’er Festival, gdzie z entuzjazmem przyjęła ją ponad tysięczna publiczność. W następnych dniach singiel On My Own, promujący płytę Parsley, znalazł się na wysokim miejscu na Liście Przebojów Programu 3 Polskiego Radia.

17 lipca Julia zagrała koncert w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Gościem specjalnym podczas muzycznego wieczoru był Dawid Podsiadło, a koncertu można było wysłuchać na antenie Trójki.

Julia Pietrucha | Parsley
2 października 2016 roku, godz. 20.00 | Klub Stodoła w Warszawie
6 października 2016 roku, godz. 20.00 | Klub Muzyczny Stary Klasztor we Wrocławiu

Dodaj komentarz