Bura i szał

Mroczna i piękna historia szaleństwa opowiedziana przez Aleksandrę Zielińską. Bura i szał to nowa powieść autorki Przypadku Alicji, głośnego debiutu nominowanego do Nagrody Conrada. Książka ukaże się 31 sierpnia.

Aleksandra Zielińska, „Bura i szał” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Aleksandra Zielińska, „Bura i szał” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Pewnej nocy małą wioską wstrząsa burza, jakiej nie było od lat. W strugach deszczu idzie Bura, dziewczyna, o której wszyscy zapomnieli: niebezpieczna, chora i nadwrażliwa. Bura niesie ze sobą tajemnicę, cały czas żyje w lęku i niespodziewanie wraca do domu rodzinnego, by rozliczyć się z przeszłością. Za Burą nadchodzi szał.

Aleksandra Zielińska (ur. w 1989 roku w Sandomierzu) – absolwentka farmacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła kurs scenariopisarstwa dla pisarzy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Studiuje grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pisarka, tłumaczka, ilustratorka, recenzentka „Grabarza Polskiego” i „Dzikiej Bandy”. Publikowała w licznych czasopismach i antologiach. Jej utwory były tłumaczone na język czeski, niemiecki oraz ukraiński. Debiutowała powieścią Przypadek Alicji (W.A.B., 2014).

Aleksandra Zielińska, Bura i szał
Premiera: 31 sierpnia 2016 roku
Wydawnictwo W.A.B.

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR