• 2016-08-06

Tajemnice Opery Leśnej

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza wszystkich Sopocian, mieszkańców Trójmiasta i turystów do odwiedzenia w sierpniu Opery Leśnej w Sopocie i wspólnego odkrywania jej tajemnic w ramach nowego projektu Tajemnice Opery Leśnej!

„Tajemnice Opery Leśnej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Tajemnice Opery Leśnej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Leśne historie, czyli poranne mini wyprawy po terenie zielonym wokół amfiteatru w towarzystwie wykwalifikowanego biologa i przyrodnika, to świetna okazja, by przyjrzeć się bliżej otaczającej nas naturze, poznać gatunki żyjących w bliskim sąsiedztwie miasta ptaków i zwierząt, a także nauczyć się m.in. rozpoznawania roślin i drzew.

Popołudniami warto natomiast obrać Kurs Opera Leśna!, czyli zdecydować się na spacer z przewodnikiem śladami twórców, artystów i historii festiwali wagnerowskich, spektakli teatralnych i baletowych oraz koncertów polskich i światowych gwiazd estrady, zrealizowanych na deskach sopockiej Opery na przestrzeni minionych ponad 100 lat!

Wszystkim miłośnikom gier i zabaw w intrygujących przestrzeniach z bogatą historią, zainteresowanych rozwiązywaniem zagadek i rebusów organizatorzy polecają grę terenową Zagadki Opery Leśnej, przygotowaną w oparciu o historię sopockiego amfiteatru.

Tajemnice Opery Leśnej
Kurs Opera Leśna – zwiedzanie z przewodnikiem: 13, 17, 21, 23 sierpnia i 4 września 2016 roku, godz. 16.00
Zagadki Opery Leśnej – gra terenowa: 6, 14, 28 sierpnia 2016 roku, godz. 16:.00
Leśne Historie –  spacery edukacyjne z przyrodnikiem 4, 10, 24, 31 sierpnia 2016 roku, godz. 10.00
Opera Leśna w Sopocie

Dodaj komentarz