7. Letnie Pranie Mózgu

7. edycja cyklu Letnie Pranie Mózgu w bydgoskim Mózgu odbywa się od 7 lipca do 28 sierpnia. Za nami  już 4 projekcje filmowe i 2 wieczory klubowe.

7. Letnie Pranie Mózgu (źródło: materiały prasowe organizatora)

7. Letnie Pranie Mózgu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Powstanie cyklu Letnie Pranie Mózgu było początkiem nowego rozdziału, a w zasadzie zakwitnięciem nowej gałęzi artystyczno-społecznej w historii klubu. Mimo iż rocznica nie jest symboliczna, przynajmniej w świetle przyjętych przez człowieka zasad, że liczbami godnymi świętowania są jedynie wielokrotności piątki, z wyjątkiem jedynki, osiemnastki i dwudziestki jedynki, wydaje się, że raz jeszcze warto powiedzieć, o co chodzi.

Letnie Pranie Mózgu od początku było, jest i będzie wydarzeniem łączącym różne gatunki sztuki oraz jednoczącym lokalną społeczność. Nie jest – i z tego, co się na razie zapowiada, nie będzie – dużym festiwalem. Jest wydarzeniem lokalnym, przyjacielskim, rodzinnym. Zrzeszającym międzypokoleniową, specyficznie, wedle nieznanych zasad skonstruowaną grupę twórców, która ma na celu promowanie tego, co w jej mniemaniu interesujące; jednocześnie jej członkowie mieszają się ze znajomymi i znajomymi znajomych, i znajomymi znajomych znajomych… w artystycznym otoczeniu.

Znajdziesz tu offowy film, który zobaczysz na podwórzu Mózgu, obejrzysz wystawy i malowanie na żywo, zaznasz przestrzennego odlotu, będąc wewnątrz rozbudowanych dekoracji i instalacji multimedialnych, wysłuchasz ambientowych sesji plenerowych, poczujesz całym duchem, uchem i ciałem wysokiej jakości elektronikę, a także każdego wieczora usłyszysz wyśmienity koncert. Stylistyka nie ma znaczenia, bo nie ma tematu wieczoru. Nie chodzi przecież o to, aby wiedzieć, że całą noc będzie działo się to samo albo tamto samo. Synkretyzm gatunkowy i stylistyczny będzie wszechobecny przez najbliższe osiem tygodni, więc warto wyrzucić z siebie wszystkie męki (oprócz razowej), wypłukać uszy, otworzyć głowy i…hm… w dzisiejszych czasach wypadało by powiedzieć „Get Ready for a Crazy Summer! F…!”, ale to nie przystoi. W programie między innymi:

  • Kino – każdy czwartek od 7 lipca do 25 sierpnia , godz. 22.00 na podwórzu przed klubem: min.:Plemię, reż. Mirosław Słaboszpycki, Swobodne opadanie, reż. György Pálfi, Aferim!, reż. Radu Jude, Stare grzechy mają długie cienie, reż. Roberto Rodriguez, El Club, reż. Pablo Larrain, Noc Walpurgi,reż. Marcin Bortkiewicz, Cały ten cukier, reż. Damon Gameau
  • Muzyka: JAAA!, MO, MKO, Qba Janicki, PUFFFA, Three Kings, Cyryl, Freeze, Ola Teks i inni.
  • Instalacja wizualna podczas koncertów: Karolina Głusiec, Bogna Kowalczyk i inni.
  • Wystawa malarstwa + malowanie na żywo: Sok z żółwia
  • Wystawa grafiki + mural: David Błażewicz a.k.a. Stmmetry Symptom

Szczegółowy program na oficjalnej stronie Klubu Mózg.

7. Letnie Pranie Mózgu
Od 7 lipca do 28 sierpnia 2016 roku
Klub Mózg w Bydgoszczy

Dodaj komentarz