• 2016-08-06

Letnia Akademia Filmowa Barakah

W wakacje możecie zajrzeć na krakowski Kazimierz, gdzie trwa Letnia Akademia Filmowa Barakah. Pokazy filmowe odbywają się w tym miesiącu pod hasłem „Od pasji do szaleństwa”. Start: każdy wtorek sierpnia w Teatrze Barakah.

Letnia Akademia Filmowa Barakah (źródło: mat. pras. organizatora)

Letnia Akademia Filmowa Barakah (źródło: mat. pras. organizatora)

Gdzie znajduje się granica pomiędzy troską, miłością, pasją a kompletnym zatraceniu w tych uczuciach? Inspirując się tym pytaniem, organizatorzy postanowili wyświetlić klasyczne obrazy, w których bohaterowie ocierają się o szaleństwo (lub pogrążają się w nim zupełnie). Przygotowane zostały zarówno thrillery, jak i propozycje komediowe. Oby sierpień upłynął pod znakiem pasji do kina – szaleństwa nie można zagwarantować.

Akademia Filmowa Barakah to cykliczne tematyczne pokazy filmowe. Obok niekwestionowanych arcydzieł, które zapisały się na stałe w historii kina, prezentowane są także obrazy kontrowersyjne, mniej znane lub zapomniane. Repertuar uzupełnią filmy, które nie miały dystrybucji kinowej w Polsce, a zostały docenione na zagranicznych renomowanych festiwalach. Każdy seans poprzedza prelekcja.

Pełna lista wyświetlanych filmów znajduje się na stronie internetowej Teatru Barakah.

Letnia Akademia Filmowa Barakah „Od pasji do szaleństwa”
Każdy wtorek sierpnia 2016 roku, godz. 19.30
Teatr Barakah
Kraków

Dodaj komentarz