Księga ryb Williama Goulda

Arcydzieło współczesnej literatury wyróżnione m.in. Commonwealth Prize – tak można by podsumować Księgę ryb Williama Goulda, która ukaże się 1 września w nakładzie Wydawnictwa Literackiego. Autorem jest Richard Flanagan, tegoroczny gość Festiwalu Conrada w Krakowie.

„Księga ryb Williama Goulda” (źródło: mat. pras. wydawcy)

„Księga ryb Williama Goulda” (źródło: mat. pras. wydawcy)

Dawno, dawno temu, gdy Ziemia była wciąż młoda, a ryby w morzu i wszelkie stworzenia na lądzie nie były jeszcze zagrożone wyginięciem, mężczyzna o nazwisku William Buelow Gould został skazany na dożywocie w najstraszniejszej kolonii karnej Imperium Brytyjskiego. Wysepka Sary, zapomniana przez Boga część Ziemi van Diemena, stała się dla niego całym światem. Pewnego dnia więzienny lekarz zleca Gouldowi sporządzenie albumu z rysunkami ryb, zamieszkującymi okoliczne wody.

Księga ryb Williama Goulda to szczytowe osiągnięcie Richarda Flanagana, któremu patronują najwybitniejsi twórcy w historii literatury, od Cervantesa i Flauberta po Melville’a i Conrada. To powieść, która jest epicką historią XIX-wiecznej Tasmanii i Australii, a jednocześnie współczesną bajką, horrorem i wzruszającą opowieścią o miłości. A najbardziej nieprawdopodobne jest to, że William Buelow Gould istniał naprawdę.

Richard Flanagan (ur. 1962) – australijski pisarz pochodzący z Tasmanii. Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Nagrody Bookera (2014). Księga ryb Williama Goulda to trzecia po Ścieżkach Pólnocy i Klaśnięciu jednej dłoni powieść autora ukazująca się w Wydawnictwie Literackim.

Richard Flanagan, Księga ryb Williama Goulda
Premiera: 1 września 2016 roku
Przeł. Maciej Świerkocki
Wydawnictwo Literackie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR