• 2016-08-05

Nastolatki

Odważna opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmaganiu się z własnymi lękami w reżyserii Alexandry-Theresy Keining do kin zawita 9 września.

 „Nastolatki”, reż. Alexsandra-Therese Keining (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Nastolatki”, reż. Alexsandra-Therese Keining (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kim, Bella i Momo, trzy prześladowane w szkole nastolatki, przechodzą przez trudny proces dojrzewania. Otoczone przez mroczny świat nastoletniej przemocy, zmarginalizowane i zagubione dziewczyny, mają tylko siebie. Wszystko się zmienia, gdy w ogrodzie jednej z nich, Belli, znajdują magiczny kwiat, którego sok zamienia dziewczęta w chłopców. Zmienia się nie tylko ich płeć ale także ich reakcja na to co znały do tej pory z perspektywy dziewczyn . Momo i Bella zdają sobie sprawę, że to tylko zabawa i udawanie. Jednak dla Kim, która jest nie pogodzona ze swoją płcią, bycie chłopcem jest czymś więcej. W swojej nowej skórze wreszcie czuję się ze sobą dobrze.

W tym filmie chciałam zbadać granice jaźni i ciała, a rola Kim pokazuje, że zjawiska tożsamości i płci opisane jako trwałe i nie zmieniające się, nieustannie się zmieniają i podlegają negocjacji. Jednocześnie możemy dostrzec różnice między dziewczynkami a chłopcami dzięki temu, że zadajemy ważne pytania dotyczące płci – mówi Alexandra-Therese Keining.

Powieść Schiefauer (na podstawie której powstał film) wygrała Szwedzką Nagrodę Sierpnia w 2011 roku w kategorii Najlepsza literatura dla dzieci i młodzieży.

Nastolatki, reż. Alexandra-Therese Keining 
Obsada: Tuva Jagell, Emrik Öhlander, Louise Nyvall, Alexander Gustavsson, Wilma Holmén, Vilgot Ostwald Vesterlund
Dystrybutor: Solopan
W kinach od 9 września 2016 roku

Dodaj komentarz