• 2016-08-05

Czas na Jodowanie

Jodowanie to nic innego jak przyjemne popołudnie z muzyką jazzową i rozrywkową na świeżym powietrzu. Koncerty 7 i 14 sierpnia odbywać się będą przy kolumnadzie, w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie i są nawiązaniem do dawnej tradycji koncertów w kurorcie.

DO ŚË (źródło: materiały prasowe organizatora)

DO ŚË (źródło: materiały prasowe organizatora)

7 sierpnia, godz. 18.00 – Alberti & Białek Acoustic Duo

Skład zespołu:
Dario Alberti – gitara akustyczna
Szymon Białek – gitara akustyczna

Polsko-włoski akustyczny duet, tworzony przez dwóch przyjaciół- gitarzystów mieszkających w  Gdańsku. Każdy z nich reprezentuje inne doświadczenia i światy muzyczne i inną stylistykę gitarową, łączy ich jednak pasja do muzyki Gypsy Jazzowej i właśnie ten gatunek muzyczny stał się fundamentem, na którym oparli swoją muzyczną współpracę. Na ich repertuar składają się żywiołowe i dynamiczne aranżacje znanych utworów i standardów muzycznych. Przy aranżowaniu utworów muzycy inspirują się różnymi gatunkami muzycznymi i korzystają z rozmaitych technik wykonawczych łącząc je według własnego upodobania i  starając się tworzyć uniwersalną i międzygatunkową muzykę przeznaczoną dla szerokiego grona odbiorców.

7 sierpnia, godz. 19. 15Jakim Cudem

Skład zespołu:
Małgorzata Żurańska-Wilkowska – wokal
Irena Filuś – skrzypce
Katarzyna Nürnberg – piano, elektronika
Anita Sobiechowska – kontrabas/bas
Joanna Glubiak – perkusja

Skład, który czerpie swoje inspiracje z muzyki ludowej – konkretnie z muzyki kujawskiej. Aranżacje skupiają w sobie jazz, elektronikę oraz tradycyjną muzykę kujawską.  Zespół pracujemy obecnie nad pierwszą płytą, koncertuje oraz bierze udział w Festiwalach Folkowych (ostatnie dokonanie Złota Fujara – I nagroda na Dragon Folk Festiwal w Poznaniu). Dotąd Jakim Cudem nie miał jeszcze okazji grać w Trójmieście, a zatem występ na Jodowaniu będzie premierową odsłoną trójmiejską.

14 sierpnia, godz. 18.00 – 12 Kamieni/12 K

Skład zespołu:
Izabela Krasucka – wokal
Kinga Hornik – wokal
Agnieszka Borowska – wokal
Michał Ludwik – wokal, gitara akustyczna
Mikołaj Basiukiewicz – instrumenty klawiszowe
Piotr Szajrych – gitara basowa
Krzysztof Pawłocki – gitara elektryczna
Łukasz Łapiński – perkusja, pady

12 Kamieni to zespół, skupiający się wokół muzyki, związanej z wiarą chrześcijańską, zaproponowanej w formie rozrywkowej, bazującej na profesjonalnych aranżacjach wykształconych muzyków. Większość kompozycji (zarówno tekst, jak i muzyka) to kompozycje autorskie. Zespół zgromadził już własny materiał, który w najbliższym czasie będzie rejestrowany i wydawany w postaci debiutanckiej płyty.

14 sierpnia, godz. 19.15 – Alicja Serowik – DO ŚË

Skład zespołu:
Alicja Serowik – wokal
Michał Marek Ciesielski – fortepian / aranżacje
Piotr Szajrych – kontrabas
Adam Golicki – perkusja

DO ŚË – taki tytuł nosi debiutancki krążek urodzonej na Kurpiach wokalistki Alicji Serowik. Za namową kilku osób, m.in. Krystyny Stańko i Grzegorza Piotrowskiego, a także pod wpływem coraz to nowszych i bogatszych spotkań muzycznych, Alicja postanowiła wrócić do swoich korzeni i stworzyć projekt Pieśni kurpiowskich w aranżacjach szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Jest to projekt sięgający do bogactwa muzyki ludowej, klasycznej i jazzowej. Jest to także próba znalezienia nici porozumienia między tymi różnymi muzycznymi światami. Kanwą inspiracji stała się pieśń kurpiowska Szymanowskiego Uwoz, mamo.

Do udziału w projekcie zaprosiła znakomitych muzyków, a zarazem kolegów z uczelni, o otwartych i szerokich muzycznych horyzontach, a także mocno zarysowanym indywidualizmie: pianistę Michała Marka Ciesielskiego, odpowiedzialnego również za aranżacje wybranych utworów, kontrabasistę Piotra Szajrycha oraz perkusistę Adama Golickiego.

Muzycy stworzyli dzieło, które stało się spoiwem dla różnobarwnych środków muzycznego wyrazu. Zaczerpnęli z samego źródła – źródła wiecznie bijącego, starając się ukazać tę nieuchwytną melancholię, tęsknotę, kroplę duszy i zadumy, zarazem światło i mrok, a także to, co łagodne i surowe, aby choć na chwilę zabrać słuchaczy w inny wymiar. DO ŚË, czyli do kurpiowskich korzeni.

Jodowanie
7 i 14 sierpnia 2016 roku
Park im. J.J. Haffnera Gdańsk

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR