Nowy mural Karola Banacha

Karol Banach namalował mural w warszawskiej przestrzeni co-workingowej – w miniony weekend ściana Idea Hub zamieniła się w prawdziwe dzieło sztuki.

Karol Banach przy pracy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karol Banach przy pracy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Za sprawą nietuzinkowego ilustratora z miasta pierników, którego prace pełne są charakterystycznych kształtów i form, powstał mural nawiązujący do kreatywnego prowadzenia biznesu. Projekt został przeniesiony także na plakat, który będzie można wygrać w konkursie, a artysta stworzy i opublikuje na profilu Idea Hub na Instagramie specjalne grafiki, nawiązujące do jego dzieła.

Karol Banach jest młodym polskim ilustratorem, absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, już dwukrotnym laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. Wśród swoich wyróżnień ma m.in. Projekt Roku organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Book of the Year 2015 organizowany przez polską sekcję IBBY (International Board on Books for Young Peopl), KTR i nagrodę 3×3. Artysta ma już na swoim koncie współpracę z takimi magazynami jak „Kubkbuk”, „Wysokie Obcasy”, „Newsweek”, „Chimera” czy „Twój Styl”. Jego twórczość znalazła się także na łamach czasopism „The Foreign Policy”, „The Washington Post”, „The Debrief” oraz „The New Republic”.

Teraz artyście przyszło się zmierzyć z niecodziennym zleceniem – miał za zadanie stworzyć mural w Idea Hubie – jednej z bezpłatnych przestrzeni co-workingowych Idea Banku, które powstały z myślą o przedsiębiorcach, którzy nie mają własnego miejsca do pracy i biznesowych spotkań. W położonym w pobliżu Metra Politechnika lokalu, w którym przedsiębiorcy prowadzą swoje interesy, artysta 30 lipca zaprezentował swoje umiejętności malując mural na jednej ze ścian.

Idea Hub to miejsce, które napędza młodych ludzi do prowadzenia swoich biznesów. Na ilustracji przedstawiłem dynamiczną naturę tej przestrzeni. Jest to zwariowany świat, w którym piesek programista rozgryza kolejny problem, a pan żarówa rozświetla różne idee. Chciałem w tym projekcie pokazać, że praca może być przyjemnością, a w kreatywnym miejscu, jakim jest Idea Hub można naprawdę popłynąć i odważyć się na nowe kroki, a także wzajemnie motywować się poprzez konwersacje i wymianę doświadczeń – wyjaśnia Karol Banach.

Autor przedstawił na muralu ludziki, trzymające napis „Idea”. Każdy z nich układa jedną z liter, co wg. zamysłu artysty oznacza, że każdy ma swój własny pomysł. Znajdujące się na muralu hasło „Lub!” ma kojarzyć się ze znanym z Facebooka „Lubię to!” i zwracać uwagę na fakt, że Idea Hub jest tak ciekawym i sprzyjającym twórczej pracy miejscem, że nie da się go nie lubić.

Zaproponowaliśmy namalowanie muralu Karolowi, ponieważ jest osobą młodą i kreatywną. Lubimy wspierać ludzi z dużym potencjałem, a to artysta, posiadający swój wyjątkowy, niepowtarzalny styl, który świetnie komponuje się z naszą przestrzenią. Byliśmy przekonani, że Karol będzie umiał utożsamić się z naszymi gośćmi i w swojej pracy trafnie odzwierciedlić klimat prowadzenia biznesu w co-worku – komentuje Marta Bloch, Managerka Projektu Idea Hub w Idea Banku.

Karol Banach, projekt muralu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Karol Banach, projekt muralu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ponadto, artysta w ramach współpracy z Idea Bankiem opublikuje na profilu Idea Hub na Instagramie autorskie grafiki, z których każda będzie przedstawiała literę ze słowa Idea Hub raz przedmioty, które wg Karola Banacha kojarzą się z przestrzenią co-workingową. Dodatkowo, mural z Idea Hub zostanie przeniesiony na formę plakatu w dwóch wersjach kolorystycznych. Będzie on do wygrania w konkursie, którego szczegóły zostaną opublikowane wkrótce na Facebooku i Instagramie.

Mural Karola Banacha
Organizator: Idea Bank
Idea Hub przy ul. Polnej w Warszawie

Dodaj komentarz