• 2016-08-04

Czy może być gorzej?

9 sierpnia rusza 10. edycja przeglądu kina klasy B – Najlepsze z Najgorszych. Aby uczcić jubileusz tego najbardziej osobliwego przeglądu w Polsce, organizatorzy zaprezentują wyjątkowo złe dzieci światowej kinematografii. W programie czołówka kina klasy B, zachowana specjalnie na tę okazję. Organizatorzy już od ponad roku atakują zmysły oraz poczucie dobrego smaku i nie zamierzają przestać.

 „Ptakodemia” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Ptakodemia” – kadr filmu (źródło: materiały prasowe organizatora)

  • 9 sierpnia, godz. 21.00 | Gliniarz Samuraj (Samurai cop), reż. Amir Shervan

sensacyjny, thriller / USA / 1991 / 96 min.
Dwóch pięknych, umięśnionych, uwodzicielskich i diabelsko inteligentnych policjantów, wyjątkowo niebezpieczny gang yakuzy, przemyt narkotyków, Los Angeles i piękne kobiety. Zapowiada się dobrze ale niestety tak nie jest. Absolutny i niepodważalny szczyt kina klasy B. Scenariusz, reżyseria i to co bohaterzy robią z twarzami (bo mimo dobrych chęci grą aktorską nazwać tego nie można) powali widzów na kolana, co 5 minut będzie można powtarzać: czy to się dzieje naprawdę? Trudno uwierzyć, że taki film ujrzał światło dzienne. Mistrzowska szkoła kina klasy B.

  • 10 sierpnia, godz. 21.00 | Ptakodemia (Birdemic: Shock and Terror), reż. James Nguyen

horror, romans, thriller / USA / 2010 / 105 min.
Horda zmutowanych ptaków atakuje dotychczas spokojne, kalifornijskie miasteczko. Czy ludziom uda się przetrwać? Nie można dać się nabrać, że ta historia może mieć cokolwiek wspólnego z Ptakami Alfreda Hitchcocka. A jednak to kolejny obraz z gatunku tak beznadziejnych, że aż wspaniałych.Są tu wszystkie składniki niezbędne do stworzenia kultowego badziewia: okropna fabuła, żenujące aktorstwo, nieudolny montaż dźwięku, toporne kadrowanie i najważniejsze – jedne z najgorszych efektów specjalnych wszech czasów. Sceny grozy bawią do łez.

  • 11 sierpnia, godz. 21.00 | Martwica mózgu (Brain Dead), reż. Peter Jackson

fantasy, komedia, horror / Nowa Zelandia / 1992 / 104 min.
Matka głównego bohatera po ugryzieniu przez małopo-szczura umiera, następnie wraca do żywych jako zombie zabijając i pożerając psy, pielęgniarki, przyjaciół, sąsiadów i wszystko co stanie na jej drodze. Nie ma też litości dla własnego syna. Groteska na najwyższym poziomie, czarny humor i bardzo ale to bardzo dużo krwi i wnętrzności. To będą niezapomniane i traumatyczne doznania estetyczne. Czołówka kina kultowego. Film z gatunku: Oglądasz? Nie jedz. Ten film tylko dla widzów pełnoletnich o mocnych nerwach.

10. Najlepsze z Najgorszych
Od 9 do 11 sierpnia 2016 roku
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz