• 2016-08-03

Święto wiolonczeli

Święto wiolonczeli odbędzie się 3 sierpnia w Narodowym Forum Muzyki. Zagra tam czterdziestu wiolonczelistów. Organizowany przez NFM koncert odbędzie się w ramach realizowanej już po raz trzeci Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej.

„Święto wiolonczeli” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Święto wiolonczeli” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomysłodawcą Akademii jest zespół Polish Cello Quartet, który tworzą czterej wybitni polscy wiolonczeliści młodego pokolenia. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Daroch, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec i Wojciech Fudala.

Odbywająca się już po raz trzeci w Nysie Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa jest dużym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym, ma również wymiar koncertowy. Jest to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce oraz jedno z niewielu w Europie i skierowane jest do wiolonczelistów z całego świata.

W ramach Akademii Wiolonczelowej odbędzie się 5 koncertów. Podczas przedsięwzięcia formowana jest również 40-osobowa Orkiestra Wiolonczelowa złożona ze wszystkich uczestników i wykładowców MAW. W tym roku ten wyjątkowy, jedyny w Polsce zespół będzie można usłyszeć na koncercie Święto wiolonczeli w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Święto wiolonczeli
3 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
Narodowe Forum Muzyki Wrocław

Dodaj komentarz