• 2016-08-03

Festiwal Gier Planszowych i Karcianych

To już trzecia edycja festiwalu BOARD MANIA, który na dobre zadomowił się w zabytkowych murach Centrum Kultury w Lublinie. Odbędzie się w najbliższy weekend.

Festiwal Gier Planszowych i Karcianych BOARD MANIA (źródło: mat. pras. organizatora)

Festiwal Gier Planszowych i Karcianych BOARD MANIA (źródło: mat. pras. organizatora)

Weekend inauguracyjny będzie wielkim świętem wszystkich fanów gier planszowych i karcianych.W Oratorium oraz na poziomie „0” będzie można zagrać w gry imprezowe, rodzinne i dla dzieci. Piwnice Centrum Kultury zostaną opanowane przez planszówkowych koneserów oraz wszystkich tych, którym temat gier bez prądu nie jest obcy, a także którzy są ciekawi nowości, zapowiedzi i prototypów. Będzie można porozmawiać z twórcami gier, wydawcami i dystrybutorami, którzy uchylą rąbka tajemnicy odnośnie do bliższych i dalszych planów oraz opowiedzą o swojej działalności „od kuchni”.

Przez cały okres trwania festiwalu będzie można również korzystać z ogromnej biblioteki gier Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”. Gospodarze wypożyczalni zadbają o to, aby nie trzeba było czytać długich instrukcji ani oglądać filmów instruktażowych zanim zasiądzie się przy kolejnym, nowym tytule.

Uczestników festiwalu odwiedzi również jeden z najbardziej znanych i cenionych projektantów gier – Michał Oracz, który zaprezentuje swoją najnowszą propozycję: grę This War of Mine, która jeszcze przed premierą stała się prawdziwym hitem planszówkowego świata. Kolejną wielką atrakcją będzie obecność Rebel Game Truck. W inauguracyjny weekend festiwalu przed budynkiem Centrum Kultury stanie mobilny games room i sklep w jednym, dzięki czemu będzie można grać w gry planszowe również na świeżym powietrzu.

Festiwal Gier Planszowych i Karcianych BOARD MANIA
Od 6 do 7 sierpnia 2016 roku
Centrum Kultury
Lublin

Dodaj komentarz