Kolejni artyści na ARTLOOP Festival

Ogłoszeni zostali kolejni artyści, którzy zrealizują prace na zamówienie 05 ARTLOOP Festivalu w Sopocie. Wydarzenie rozpocznie się 27 sierpnia i potrwa do 4 września.

ARTLOOP Festival w Sopocie, plakat (źródło: mat. pras. organizatora)

ARTLOOP Festival w Sopocie, plakat (źródło: mat. pras. organizatora)

Charakter wystawy KUMULACJA, na potrzeby której zaproszeni artyści wykonają zamówione prace, jest szczególny. Większość prac zostanie skumulowana na sopockim Molo lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Będzie to pierwsza realizowaną na taką skalę wystawa sztuki współczesnej z wykorzystaniem przestrzeni tego słynnego, turystycznego obiektu.

Zaproszenie kolektywu kuratorskiego przyjęli: Oskar Dawicki, Mikołaj Długosz, Ada Karczmarczyk, Polen Performance, Magda Starska oraz Jakub Woynarowski. Zaproszeni artyści odnoszą się do hasła przewodniego festiwalu, czyli „kumulacji” , wybierając bardzo różnorodne środki wyrazu. Wśród prac znajdą się rzeźby, instalacje, działania performatywne, akcje, ale i piosenki.

Wszystkie autorskie interpretacje „kumulacji” zostaną zaprezentowane premierowo podczas wystawy, którą budują również prace konkursowe realizowane przez Karolinę Balcer, Joannę i Agnieszkę Fluder, Daniela Rumiancewa, Michała Sosińskiego, Dorotę Walentynowicz, Anię i Adama Witkowskich, Xaverego Wolskiego.

W ramach współpracy z Miastem Katowice oraz Katowice Street Art Festival swoją instalację wykona Sławek ZBIOK Czajkowski. Kuratorem pracy jest Marcin Gołębiewski.

05 ARTLOOP Festival KUMULACJA
Od 27 sierpnia do 4 września 2016 roku
Miasto Sopot, Państwowa Galeria Sztuki
Sopot

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR