Kolejni artyści na ARTLOOP Festival

Ogłoszeni zostali kolejni artyści, którzy zrealizują prace na zamówienie 05 ARTLOOP Festivalu w Sopocie. Wydarzenie rozpocznie się 27 sierpnia i potrwa do 4 września.

ARTLOOP Festival w Sopocie, plakat (źródło: mat. pras. organizatora)

ARTLOOP Festival w Sopocie, plakat (źródło: mat. pras. organizatora)

Charakter wystawy KUMULACJA, na potrzeby której zaproszeni artyści wykonają zamówione prace, jest szczególny. Większość prac zostanie skumulowana na sopockim Molo lub w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Będzie to pierwsza realizowaną na taką skalę wystawa sztuki współczesnej z wykorzystaniem przestrzeni tego słynnego, turystycznego obiektu.

Zaproszenie kolektywu kuratorskiego przyjęli: Oskar Dawicki, Mikołaj Długosz, Ada Karczmarczyk, Polen Performance, Magda Starska oraz Jakub Woynarowski. Zaproszeni artyści odnoszą się do hasła przewodniego festiwalu, czyli „kumulacji” , wybierając bardzo różnorodne środki wyrazu. Wśród prac znajdą się rzeźby, instalacje, działania performatywne, akcje, ale i piosenki.

Wszystkie autorskie interpretacje „kumulacji” zostaną zaprezentowane premierowo podczas wystawy, którą budują również prace konkursowe realizowane przez Karolinę Balcer, Joannę i Agnieszkę Fluder, Daniela Rumiancewa, Michała Sosińskiego, Dorotę Walentynowicz, Anię i Adama Witkowskich, Xaverego Wolskiego.

W ramach współpracy z Miastem Katowice oraz Katowice Street Art Festival swoją instalację wykona Sławek ZBIOK Czajkowski. Kuratorem pracy jest Marcin Gołębiewski.

05 ARTLOOP Festival KUMULACJA
Od 27 sierpnia do 4 września 2016 roku
Miasto Sopot, Państwowa Galeria Sztuki
Sopot

Dodaj komentarz