• 2016-07-30

Building a Beginning

Przez ponad 15 lat Jamie Lidell ugruntował swoją reputację artysty, którego nie da się łatwo zaszufladkować. 14 października ukaże się jego szósty studyjny album, Building a Beginning. Płytę zapowiada singiel Walk Right Back.

Jamie Lidell, „Building a Beginning” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jamie Lidell, „Building a Beginning” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jeżeli do tej pory Jamie Lidell był kojarzony z electro popem, Building a Beginning to zwrot w stronę psychodelicznego soulu, w klimatach What’s Going On Marvina Gaye’a, Cloud Nine Temptations czy Steviego Wondera. Wszystko to spięte jest charakterystycznym sposobem komponowania i pięknym wokalem Lidella.

Ta płyta to najbardziej osobisty materiał w dotychczasowej karierze artysty. Przy płycie Jamie współpracował z najlepszymi m. in. Pino Palladino (bas – D’Angelo, Peter Gabriel, Eric Clapton), DaRu Jones (perkusja – Jack White), Pat Sansone (multi-instrumentalista – Wilco), Kudisan Kai, Traci Brown Bailey i Tiffany Smith (dodatkowe wokale – Chaka Khan). Za produkcję krążka odpowiedzialni są Justin Stanley (Beck, Prince, Leonard Cohen, Paul McCartney) i Ben Ash (Two Inch Punch). Miksem zajęli się Jake Aron (Le1f, Fort Lean) i Lindsey Rome, żona Jamie’ego, która jest również zaangażowana w powstawanie tekstów na wszystkie jego albumy.

W ostatnim czasie Jamie współpracował z różnymi artystami, czego rezultatem jest nagroda Grammy za jego pracę z Lianne La Havas i świetny utwór A-Trak We All Fall Down z jego gościnnym udziałem.

Jamie Lidell | Building a Beginning
Premiera: 14 października 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz