• 2016-07-30

Grechuta Festival – Świnoujście 2016

Druga edycja Grechuta Festival – Świnoujście 2016 odbędzie się od 1 do 7 sierpnia 2016 roku. Do miasta na 44 wyspach zjedzie blisko 200 artystów, którzy zaprezentują się w kilkudziesięciu artystycznych propozycjach.

Grechuta Festival 2016, grafika (źródło: mat. pras. organizatora)

Grechuta Festival 2016, grafika (źródło: mat. pras. organizatora)

Grechuta Festival ma charakter interdyscyplinarny, dlatego w programie znalazły się koncerty, recitale, spektakle teatralne i kabaretowe, wystawy, projekcje filmowe, a także spotkania z wybitnymi postaciami. Znakomita część wydarzeń nie jest biletowana.

Gośćmi festiwalu będą m.in. Maryla Rodowicz, Krystyna Janda, Grażyna Szapołowska, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś, Olga Bończyk, Janusz Radek, Maciej Zakościelny, Monika Kuszyńska, Andrzej Lampert, zespół ANAWA, Stanisław Tym, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Barbara Broda-Malon, Krzysztof Herdzin Trio, Dzień Dobry, Ryszard Leoszewski z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami, Karolina Leszko, Marta Honzatko, Łukasz Jemioła, Tomasz Steńczyk, Teatr KTO, Ukraiński Teatr Uliczny Highlights, zespół Teatru Polskiego w Szczecinie, Krzysztof Baranowski oraz dziennikarze Wiesław Kot, Teresa Drozda, Michał Nalewski i inni.

Choć sam Marek Grechuta nie pochodził ze Świnoujścia, to sukces na tutejszej Famie w 1968 roku uznaje się za jedno z decydujących wydarzeń w jego wielkiej karierze. Po blisko 50 latach od tego wydarzenia miasto znów będzie żyć artystyczną atmosferą inspirowaną twórczością ostatniego i największego polskiego barda. Grechuta Festival jest znakiem pamięci tego wybitnego artysty. Gros festiwalowych wydarzeń i artystów związanych jest bezpośrednio z twórczością Marka Grechuty, jednak w programie znajdują się także propozycje i twórcy z nim niezwiązani, lecz bliscy jego unikatowej poetyce.

Grechuta Festival – Świnoujście 2016
Od 1 do 7 sierpnia 2016 roku
Miejski Dom Kultury
Świnoujście

Dodaj komentarz