• 2016-07-29

Warsztaty czytelnicze dla dzieci

Trwają zapisy na interdyscyplinarne warsztaty czytelnicze dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które organizuje Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Zajęcia potrwają od 1 do 12 sierpnia. Pospieszcie się, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Warsztaty dla dzieci w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (źródło: mat. pras. organizatora)

Warsztaty dla dzieci w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (źródło: mat. pras. organizatora)

Warsztaty są podzielone na dwa etapy: „Twórcze działania w książkowych krainach” oraz „Twórcze działania i śpiewające czytania”.

Zamkowa Wieża Czytelnicza (część I)
Twórcze działania w książkowych krainach

Zajęcia obejmują m.in. zabawy, zadania i konkursy z nagrodami oraz prezentacje multimedialne oparte na treści ponadczasowych książek dla dzieci, ulubionych przez czytelników kilku pokoleń, oraz na podstawie ich ekranizacji i wersji współczesnych. Każdy dzień zajęć to magiczna podróż do kraju lub części świata, w której napisano słynne książki.

Od 1 do 5 sierpnia, godz. 10.30–12.00
Sala literacka

Zamkowa Wieża Czytelnicza (część II)
Twórcze działania i śpiewające czytania 

Ciąg dalszy zajęć rozpoczętych w pierwszym tygodniu sierpnia, a zarazem odrębny cykl warsztatowy.

Aktywności warsztatowe, zabawy i rozwijające zadania będą oparte na treści lubianych i nagradzanych książek autorstwa szczecińskiej pisarki Barbary Stenki (laureatki m.in. I nagrody w Konkursie im. Astrid Lindgren), a także o teksty piosenek jej autorstwa. Zapraszamy na tydzień książkowych przygód, które będą przebiegać w rytmie najnowszych piosenek grupy Arfik. W programie zajęć zaplanowano także spotkanie z Autorką.

Od 8 do 12 sierpnia, godz. 10.30–12.00
Sala literacka

Wszystkie zajęcia poprowadzi Marta Wróblewska – animatorka kultury, pedagog (współpraca m.in. z Earlham Early Years Centre w Norwich, Anglia).

Warsztaty czytelnicze dla dzieci
Od 1 do 12 sierpnia 2016 roku
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Dodaj komentarz