• 2016-07-29

Zalewski w Stacji Mercedes

W piątek, 29 lipca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu, wystąpi Krzysztof Zalewski – utalentowany muzyk, autor i kompozytor. Podczas koncertu w letnim pawilonie publiczność usłyszy utwory z ostatniej płyty muzyka, jak również kompozycje z kolejnego albumu artysty, którego premiera odbędzie się jesienią.

Krzysztof Zalewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Zalewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Zalewski uważany jest za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Multiinstrumentalista, autor i kompozytor, grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzył Muchy i Japoto, gra z Brodką, a wraz z Budyniem skomponował piosenki do filmu Jeż Jerzy. Wszechstronny i bardzo utalentowany – taki właśnie jest Zalef.

Ostatnia płyta Krzysztofa Zelig wydana była w 2013 roku i zawiera 10 piosenek utrzymanych w klimacie Bowie / Eno. Tytuł płyty zaczerpnięty został z filmu Zelig Woddy’ego Allena, gdzie Leonard Zelig (Allen) jest „człowiekiem-kameleonem” – ma paranormalne zdolności adaptacyjne. Zelig, w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość. Chociaż materiał z krążka oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwartą głowę autora, zdecydowanie wymyka się wszelkim szufladom.

W maju tego roku miał swoją premierę pierwszy singiel z kolejnej płyty artysty, której premiera planowana jest na jesień. Utwór Luca był bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Jak zaznacza sam Zalewski – wszystkie instrumenty do tego utworu nagrał samodzielnie, więc jest z niego szczególnie dumny.

Krzysztof Zalewski
29 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Stacja Mercedes w Warszawie

Dodaj komentarz