Przedsmak TIFF Festivalu, czyli PRE TIFF

Kino w drodze i TIFF Festival łączą siły, by zaprezentować przedsmak tego, co już we wrześniu będzie można zobaczyć we Wrocławiu! Z tej okazji przygotowany został PRE TIFF, czyli cykl dedykowanych fotografii wydarzeń, które rozpoczynają się już 28 lipca na wrocławskim Nadodrzu!

Kadr z filmu „Dziennik z podróży” (źródło: mat. pras. organizatora)

Kadr z filmu „Dziennik z podróży” (źródło: mat. pras. organizatora)

28 lipca o 20.30 nadodrzańskie podwórko przy ulicy Rydygiera 43 zamieni się w kino plenerowe. W wyjątkowym otoczeniu kamienic autorzy projektu Kino w drodze zaprezentują wrocławskiej publiczności niezwykły film pt. Dziennik z podróży w reżyserii Piotra Stasika, który będzie gościem specjalnym wydarzenia.

Film opowiada historię przyjaźni Tadeusza Rolke, 82-letniego mistrza fotografii reportażowej, i 15-letniego zafascynowanego fotografią Michała. Osią narracji jest letni projekt fotograficzny – tytułowa podróż po Polsce, w którą wyruszają bohaterowie

Kino w drodze rozpoczyna cykl fotograficznych wydarzeń o nazwie PRE TIFF, które zostały  przygotowane przez TIFF Festival. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować wrocławskiego festiwalu jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Kino w drodze to autorski projekt, który narodził się z połączenia pasji do filmu i podróży. Organizowane są seanse w plenerze dzięki mobilnemu i samowystarczalnemu kinu umieszczonemu na samochodzie wyprawowym. Zwieńczeniem projektu będzie podróż na trasie Istambul–Sakhalin, zakładająca kilkadziesiąt lokalnych seansów otwartych dla wszystkich. Już dzisiaj organizatorzy zapraszają na seans za rogiem, nad jeziorem czy w dalekim Taszkiencie, w tym również we Wrocławiu, w ramach PRE TIFF.

Kino w drodze: Dziennik z podróży (reż. Piotr Stasik)
28 lipca 2016 roku, godz. 20.30–22.00
Podwórko przy ul. Rydygiera 43
Wrocław

Oiko Petersen po 5 latach nieobecności na scenie artystycznej wraca z nową wystawą. Intymne historie – nie bez znaczenia – prezentuje we Wrocławiu, z którego pochodzi. 7 fotografii oraz jeden obiekt, czyli dziennik (prace z lat 2013–2016), a także dwie premierowe książki: Hiddensee (2013) i Hidden (2016) będzie można oglądać w galerii Miejsce przy Miejscu w ramach PRE TIFF oraz TIFF Festival.

Oiko Petersen, Ukryte – wystawa
Wernisaż: 18 sierpnia, godz. 19.00
Od 18 sierpnia do 16 września 2016 roku
Galeria Miejsce przy Miejscu

Tegoroczny nabór do otwartej sekcji ProfiLab TIFF Open trzymał niespotykanie wyrównany poziom, przy niemałej liczbie zgłoszeń. Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, dlatego też wybór 4 Laureatów konkursu nie należał do prostych. W Ur odbędzie się wystawa projektu, który zostanie wybrany przez publiczność. Co zatem zobaczymy? Tego dowiemy się już niebawem.

ProfiLab TIFF OPEN – nagroda publiczności
18 sierpnia, godz. 21.00
Ur

Trzech niezależnych wydawców książek fotograficznych zostanie zaprezentowanych na wystawie Meet the Publisher. To oni pełnią istotną rolę – łączą artystę i odbiorcę. Wystawa Sekcji Publikacji Meet the Publisher ma na celu przedstawienie festiwalowej publiczności sylwetek trzech niezależnych wydawców książek fotograficznych.

Meet the Publisher – wystawa
Wernisaż: 19 sierpnia, godz. 19.00
Od 19 sierpnia do 28 września 2016 roku
Dizajn BWA Wrocław

PRE TIFF
Od 28 lipca do 1 września 2016 roku
TIFF Festival
Wrocław

Dodaj komentarz