Po prostu męża mi brakuje…

W piątek, 5 sierpnia, Galeria Wozownia zaprasza na otwarcie trzech nowych wystaw.

 Jerzy Hejnowicz, „Cela” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jerzy Hejnowicz, „Cela” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielbicieli fotografii z pewnością zainteresuje prezentacja Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej, na której pokazane zostaną dwa cykle: Tata i Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami. Poruszając trudny temat śmierci, artystka odwołuje się tu do doświadczeń swoich i swoich najbliższych. Projekt Po prostu męża mi brakuje… zakończył się publikacją książki fotograficznej o tym samym tytule, docenionej m.in. przez znanego pisarza-reportażystę Mariusza Szczygła.

Z kolei Jerzy Hejnowicz – pedagog poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego – zaprezentuje w Wozowni wieloelementową instalację Paradise. To premierowy pokaz, przygotowany specjalnie do przestrzeni galerii, składający się z najnowszych obiektów, fotografii, zapisów rysunkowych, projekcji wideo, jak i kilku wcześniejszych prac. Głównym tematem, wokół którego porusza się artysta, jest pojęcie „graniczności”.

A w ramach kolejnej odsłony cyklu Laboratorium sztuki, które w tym roku odbywa się pod hasłem Artysta jako podróżnik, zrealizowany zostanie pokaz projektu Rozmowy z dzikami młodego artysty Tobiasza Jędraka.

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska | Tata i Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami
Jerzy Hejnowicz | Paradise
Tobiasz Jędrak |  Rozmowy z dzikami

5 sierpnia 2016 roku
Galeria Sztuki Wozownia Toruń

Dodaj komentarz