• 2016-07-28

Wieczór przy dźwiękach cytry

28 lipca w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu wystąpi przed gośćmi letniego pawilonu cytrzysta – Johannes Schubert. Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Niemiec, która zaprasza do wspólnego świętowania 25 lat dobrego sąsiedztwa przy wyjątkowych dźwiękach cytry.

Johannes Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Johannes Schubert (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cytrzysta Johannes Schubert ponad trzynaście lat koncertuje w Niemczech i za granicą jako solista. Jego repertuar obejmuje utwory renesansowe, dawnych mistrzów gry na cytrze oraz współczesną muzykę jazz i pop. Warto poznać nowe aranżacje wydawałoby się znanych melodii, które wykonane na cytrze, brzmią niezwykle oryginalnie.

17 czerwca bieżącego roku obchodziliśmy 25. rocznicę podpisania między Polską i Niemcami Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Traktat ten był zdecydowanie punktem zwrotnym w polsko-niemieckich stosunkach i stworzył ramy współpracy między sąsiedzkimi krajami. Jego celem było rozwiązanie ważnych spraw z przeszłości. Chodziło przy tym głównie o zbudowanie zaufania za pośrednictwem wspólnych instytucji i formatów w celu normalizacji obustronnych stosunków. Patrząc na to, co zostało osiągnięte, rzeczywiście mamy dzisiaj, po 25 latach wielki powód do świętowania. Program jubileuszu zawiera nie tylko wspólne posiedzenie rządów Polski i Niemiec w Berlinie, lecz także różnorodne wydarzenia kulturalne, które pokazują bogactwo stosunków między naszymi krajami. Koncert cytrzysty Johannesa Schuberta w Stacji Mercedes będzie jednym z wydarzeń towarzyszących świętowaniu rocznicy podpisania traktatu.

To będzie z pewnością wyjątkowo klimatyczny wieczór w Stacji, który będzie upływał gościom Stacji przy niesamowitych dźwiękach cytry. Dodatkowymi atrakcjami dla gości, którzy tego dnia odwiedzą pawilon będą niemieckie akcenty w menu letniego pawilonu.

Johannes Schubert
28 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Stacja Mercedes w Warszawie

Dodaj komentarz