Cofam Suba

Cofam Suba to rozterki na temat bycia w Sieci przedstawione przez Jagodę Dobecką w warszawskiej Galerii Stroboskop. Stworzona w Stroboskopie sytuacja spróbuje naświetlić kwestię wyboru, wprowadzając odbiorcę w napiętą wizję Internetu, gdzie sam może sklasyfikować świat kierując się kryterium dobra i zła.

Jagoda Dobecka, „Cofam Suba” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jagoda Dobecka, „Cofam Suba” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kluczowym elementem jest bycie online. Pozostawanie poza siecią może nieść za sobą ryzyko bycia odsuniętym na bok oraz zapomnianym przez innych. Pojawia się więc pytanie: czy warto ryzykować? Który wybór jest odpowiedni i czy sama możliwość wyboru jest dobra?

Sam/a decydujesz o tym co oglądasz, co jesz, co robisz, jak widzą Cię inni. To duża odpowiedzialność, ale nie zadręczaj się – wszystko można zbudować na nowo. To, co dzisiaj jest złe, jutro będzie niezłe. To, co dzisiaj jest dobre, jutro będzie niedobre. Niepokój jest nieunikniony, ale przecież życie nie jest takie straszne.

Jagoda Dobecka

Jagoda Dobecka – urodziła się w 1991 roku w Bystrzycy Kłodzkiej. Studiowała malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W swoich pracach rozwija temat samorozwoju, bada meandry internetowych trendów, mieszając sztukę przeciętnie wysoką z niską. Poza malarstwem zajmuje się budowaniem użytkowych obiektów, video oraz śpiewem. Wraz z Iwoną Ogrodzką oraz Anitą Welter tworzy kolektyw Jaie Mała. Pracuje jako kuratorka w Galerii Sztuki Współczesnej MD_S we Wrocławiu.

Jagoda Dobecka, Cofam Suba 
Od 22 lipca do 5 sierpnia 2016 roku
Galeria Stroboskop w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR