• 2016-07-27

The Answer w Warszawie

The Answer, znakomity hard rockowy zespół z Irlandii Północnej, powraca 7 sierpnia do Polski, aby zagrać koncert w warszawskim klubie Proxima. Głównym powodem wyruszenia w trasę jest 10. rocznica wydania debiutanckiego albumu Rise i to właśnie materiał z tej płyty będzie głównym tematem wieczoru.

„The Answer” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„The Answer” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas koncertu nie zabraknie także utworów z nowej płyty, która jest już prawie gotowa. Zespół potwierdził jej tytuł oraz datę premiery. Solas (w języku gaelickim oznacza światło) ukaże się 14 października, a za jej produkcję odpowiada, podobnie jak to było przy Rise, duet Andy Bradfield / Avril Macintosh.

Cormac, wokalista, komentuje na fanpage’u zespołu: „Jedyne co mogę teraz powiedzieć na temat tej płyty, to, że jest to podróż, jakiej wcześniej nie doświadczyliśmy. Bądźcie przygotowani na kilka niespodzianek! Ale nie martwcie się, to są dobre zmiany, a przynajmniej tak mi się wydaje. Latem zaprezentujemy wam na scenie kilka smaczków z płyty”.

The Answer to zespół, który nie boi się łączyć dźwięków zainspirowanych tak klasycznymi zespołami jak Led Zeppelin, Free, AC/DC czy The Black Crowes z graniem typowym dla XXI wieku. Nie używa przy tym przestylizowania czy powielania starych schematów. Ich utwory są świeże, przebojowe, pozbawione pretensjonalności. To znakomity „mainstreamowy” rock z ogromną klasą i szczyptą nostalgii. Formacja zrobiła piorunujące wrażenie nie tylko na miłośnikach klasycznego rocka i dziennikarzach, ale również i na innych artystach – do fanów The Answer zaliczają się między innymi Jimmy Page (Led Zeppelin) i Joe Elliott (Def Leppard).  17 czerwca ukaże się specjalna, rocznicowa edycja debiutanckiego albumu Rise (2006), którą będzie wspierać promocyjnie trasa koncertowa

Polski koncert The Answer już 7 sierpnia w warszawskiej Proximie. Zanim jednak wejdą na scenę, publiczność rozgrzeją dwa polskie zespoły – RusT i Superhalo.

The Answer | Solas
Premiera: 14 października 2016 roku
Koncert: 7 sierpnia 2016 roku, godz. 20.00
Klub Proxima w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR