• 2016-07-27

Piknik Country&Folk w Mrągowie

W piątek 29 lipca rozpocznie się jubileuszowa odsłona legendarnego Pikniku Country&Folk, czyli święta muzyki i dobrej zabawy. Z tej okazji, na deskach mrągowskiego amfiteatru zagrają gwiazdy światowego formatu: Rednex oraz Della Mea, a rodzimi artyści zabiorą wiernych fanów w sentymentalną podróż do przeszłości. Dla tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się wziąć udział w Pikniku jest to wyjątkowa okazja, żeby nadrobić stracone lata i poczuć ducha, który od 35 lat unosi się nad Amfiteatrem przy jeziorze Czos.

Della Mae (źródło: materiały prasowe organizatora)

Della Mae (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak przystało na jubileuszową edycję, organizatorzy zadbali o to, aby podczas trzech dni festiwalowych fani Pikniku otrzymali potężną dawkę wspomnień i muzycznych uniesień.

Pierwszy dzień, czyli 29 lipca to prawdziwa gradka dla wielbicieli country i folk. Koncert inauguracyjny poprowadzi znany polski dziennikarz i recenzent muzyczny, Paweł Sztompke. Od godz. 20.00 na deskach amfiteatru zagrają polskie gwiazdy: Cezary Makiewicz, Droga na Ostrołękę, PowerGrass oraz Gang Marcela. Nie zabraknie również zagranicznych wykonawców, czyli zespołu Discountry, Rackhouse Pilfer oraz gwiazdy wieczoru – zespołu Rednex, z ich największym przebojem Cotton Eye Joe. Kulminacją koncertu będzie występ polsko-łemkowsko- ukraińskiej grupy LemON, znanej z takich hitów jak Będę z Tobą, Napraw czy Scarlett.

Sobotni wieczór to prawdziwy powrót do przeszłości, czyli Wielka Gala Jubileuszowa. 30 lipca, od godz. 20.00, Paweł Sztompke będzie witał na deskach amfiteatru gwiazdy, które są dobrze znane najwierniejszej, mrągowskiej publiczności. Podczas jubileuszowego koncertu wystąpią: Alicja Boncol, Lonstar, Tomasz Szwed, Bożena i Lech Makowieccy, Zbigniew Hofman, Cezary Makiewicz, bracia  Rybczyńscy, Gang Marcela, Kasia Bochenek, Mariusz Kalaga oraz Janusz Nastarowicz. Ponadto, dla piknikowej publiczności zagrają zespół Teren C, czeska grupa Drops oraz laureat Przepustki do Mrągowa. Konkurs Przepustki organizowany przez Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, skierowany jest do zespołów country, które nigdy nie wystąpiły na scenie głównej, oraz tych, które przez ostatnich 5 lat nie uczestniczyły w Pikniku Country z własnym recitalem. W tym roku ogłoszenie zwycięskiego bandu nastąpi 29 lipca, a koncert na dużej, mrągowskiej scenie – 30 lipca, czyli podczas drugiego dnia Pikniku. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie występ Gwiazdy Festiwalu, amerykańskiej grupy reprezentującej gatunek muzyczny bluegrass – Della Mae. Podczas koncertu ta żeńska kapela zaprezentuje repertuar znany ze wszystkich swoich płyt.

Jak co roku, trzeci dzień Pikniku poświęcony jest wybranej akcji charytatywnej, tym razem będzie to problematyka zdrowia i choroby stwardnienia rozsianego. Finałowy dzień poprowadzą artyści kabaretowi: Michał Kałamaga oraz Jacek Noch, którzy od godziny 20.00 zaproszą widzów na koncert pod hasłem Niezależność. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. zespół Wilki, Voo Voo, Chłopaki Nie Płacą & Michał Milowicz czy znanych z programu The Voice of Poland Gracjana Kalandyka i Damiana Ukeje. Partnerem ostatniego dnia koncertu jest Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego.

Piknik Country&Folk
Od 29 lipca do 1 sierpnia 2016 roku
Amfiteatr w Mrągowie

Dodaj komentarz