• 2016-07-27

Muzyka filmowa w Toruniu

Od 29 lipca do 3 sierpnia w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu odbędą się koncerty Kwartetu Infinito.

Kwartet Infinito (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kwartet Infinito (źródło: materiały prasowe organizatora)

Specjalnie z okazji lata Dwór Artusa przygotował repertuar znamienitych utworów filmowych, które nikogo nie pozostawią obojętnym. Wysłuchać ich będzie można w cyklu koncertów pod nazwą Muzyka filmowa. Gra o Tron, Anioły i Demony, Dobry, Zły i Brzydki, Władca Pierścieni, Osada, Harry Potter, Różyczka i wiele innych tematów skomponowanych przez największych kompozytorów muzyki filmowej, zabrzmią w wykonania Kwartetu Infinito.

To jedyna w swoim rodzaju okazja, aby na żywo, w kameralnych aranżacjach posłuchać dokonań genialnych kompozytorów takich jak: John Williams, Hans Zimmer, Ennio Morricone, Trevor Jones, Michał Lorenc, czy Howard Shor. Okazja wyjątkowa ponieważ łączy możliwość podziwiania pięknych wnętrz Dworu Artusa przy akompaniamencie najpopularniejszych ścieżek dźwiękowych ostatnich lat.

Realizacji tego oryginalnego, artystycznego przedsięwzięcia wykonania wielkich filmowych tematów podjął się Kwartet Infinito. Tworzą go absolwentki Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Artystki z powodzeniem występują w salach koncertowych, w budynkach sakralnych, jak i w plenerze. W 2014 roku, kwartet rozpoczął współpracę z Toruńskim Chórem Męskim Copernicus oraz Toruńską Orkiestrą Wojskową, którą kontynuuje do dziś. Natomiast aranżacji utworów dokonał toruński kompozytor Tomasz Cywiński.

Program każdego z czterech koncertów będzie się od siebie różnił, tak aby zaprezentować jak największą liczbę ciekawych kompozycji.

Muzyka filmowa: Kwartet Infinito
29 lipca 2016 roku, godz. 20.00
30 lipca 2016 orku, godz. 13.00
1 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
3 sierpnia 2016 roku, godz. 19.00
Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu

Dodaj komentarz