• 2016-07-27

Nowa płyta Die Antwoord

Die Antwoord ogłosili szczegóły dotyczące ich nowego albumu Mount Ninji And Da Nice Time Kid, który ukaże się 16 września. Grupa udostępniła też w sieci nowy utwór Banana Brain.

Die Antwoord, „Mount Ninji And Da Nice Time Kid” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Die Antwoord, „Mount Ninji And Da Nice Time Kid” – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Kiedy Ninji, ¥o-landi i God zaczęli współpracować z The Black Goat i rozpoczęli pracę nad czwartym albumem Die Antwoord 2 lata temu, utwory były szorstkie, ciężkie i mroczne. „Wtedy płyta miała się nazywać Rats Rule, ponieważ w życiu są zwycięzcy i przegrani, a my jesteśmy jeden poziom poniżej przegranych w tym popowym świecie. Ale mamy też świadomość, że nasz czas nadchodzi i że wkrótce przejmiemy wszystko” – mówią Die Antwoord. Później album planowano nazwać We Have Candy, co wyrażać miało szaleństwo i zabawę, które pojawiły się podczas pracy.

Kiedy kończyliśmy album, odkryliśmy kolejną warstwę. Nasza płyta stała się wrażliwa, a czasem nawet słodka i romantyczna, ale też odważna i zagadkowa. To jak droga przez piekło, z misją która jest niemożliwa do zrealizowania, ale bardzo ważna. Musisz iść dalej, a kiedy się tego najmniej spodziewasz, okazuje się, że się udało. Nie możesz w to uwierzyć, jesteś lepszy, silniejszy i spokojniejszy. Wtedy ¥o-landi zaproponowała: „Dlaczego nie nazwiemy tej płyty Mount Ninji & Da Nice Time Kid?, a Ninji usiadł w fotelu i powiedział: „Kocham Cię, jesteś geniuszem” – kontynuują muzycy.

Die Antwoord | Mount Ninji And Da Nice Time Kid
Premiera: 16 września 2016 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz