• 2016-07-27

Bownik jako support Milky Chance

Jedyny polski koncert Milky Chance odbędzie się już 28 lipca w warszawskiej Progresji. W roli supportu wystąpi zespół Bownik.

Bownik i Milky Chance w Progresji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bownik i Milky Chance w Progresji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bownik to projekt, który tworzy wokalista Michał Bownik oraz towarzyszący mu muzycy: Adam Półtorak oraz Andrzej Siwoń. Wcześniej działali pod nazwą Control The Weather. Wspólnie trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako vegan disco. Z pewnością można stwierdzić, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną i przez cały czas śmiało eksperymentują.

Starają się przełożyć emocje na obraz i dźwięk, jednocześnie znajdując kompromis pomiędzy tym co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste. Rozpoczęli współpracę z reżyserem Piotrem Stasikiem (twórcą filmów Koniec lata, Dziennik z podróży), w efekcie której powstał audiowizualny cykl składający się z czterech teledysków.

Rok 2016 rozpoczęli współpracą z attention please!, która w przeciągu kilku miesięcy zaowocowała świetnymi koncertami, które pozwoliły zespołowi rozwinąć skrzydła. Muzycy zagrali między innymi u boku Charliego Winstona w warszawskiej Proximie oraz podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych. W kwietniu Bownik (jeszcze jako Control The Weather) wystąpili podczas Enea Spring Break w Poznaniu. Zespół zyskał mnóstwo pozytywnych reakcji oraz opinii po koncercie.

Bownik
28 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Klub Progresja Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR