• 2016-07-27

Bownik jako support Milky Chance

Jedyny polski koncert Milky Chance odbędzie się już 28 lipca w warszawskiej Progresji. W roli supportu wystąpi zespół Bownik.

Bownik i Milky Chance w Progresji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bownik i Milky Chance w Progresji (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bownik to projekt, który tworzy wokalista Michał Bownik oraz towarzyszący mu muzycy: Adam Półtorak oraz Andrzej Siwoń. Wcześniej działali pod nazwą Control The Weather. Wspólnie trochę dla żartu, trochę z przekory, kategoryzują swoją twórczość jako vegan disco. Z pewnością można stwierdzić, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną i przez cały czas śmiało eksperymentują.

Starają się przełożyć emocje na obraz i dźwięk, jednocześnie znajdując kompromis pomiędzy tym co delikatne i przyjemne, a tym co ambitne i nieoczywiste. Rozpoczęli współpracę z reżyserem Piotrem Stasikiem (twórcą filmów Koniec lata, Dziennik z podróży), w efekcie której powstał audiowizualny cykl składający się z czterech teledysków.

Rok 2016 rozpoczęli współpracą z attention please!, która w przeciągu kilku miesięcy zaowocowała świetnymi koncertami, które pozwoliły zespołowi rozwinąć skrzydła. Muzycy zagrali między innymi u boku Charliego Winstona w warszawskiej Proximie oraz podczas Opolskich Konfrontacji Teatralnych. W kwietniu Bownik (jeszcze jako Control The Weather) wystąpili podczas Enea Spring Break w Poznaniu. Zespół zyskał mnóstwo pozytywnych reakcji oraz opinii po koncercie.

Bownik
28 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Klub Progresja Warszawa

Dodaj komentarz