• 2016-07-27

Bankiet – spektakl interaktywny

Przenieś się do Gdyni lat trzydziestych! Będzie to możliwe na interaktywnym spektaklu Bankiet przygotowanym przez Teatr Wzwyż. Najbliższy odbędzie się 30 lipca w pewnym prywatnym domu na Obłużu. Kolejny – 20 sierpnia w Małym Kacku.

Plakat spektaklu „Bankiet” (źródło: mat. pras. organizatora)

Plakat spektaklu „Bankiet” (źródło: mat. pras. organizatora)

Jest rok 1932. Wystawne przyjęcie na salonach. Dym papierosowy zmieszany z ostrym zapachem perfum i tajemnicy. Przytłumione odgłosy rozmów i gramofonu. Mężczyźni we frakach odsuwający krzesła kobietom w krótkich, szykownych fryzurach. Mroczna zagadka przyczajona na szezlongu, tuż pod zabytkowym zegarem. Gdynia.

Nie jest to zwykły spektakl. Jest to jedyne w swoim rodzaju wysublimowane połączenie teatru, gry fabularnej, improwizacji i prawdziwego życia, w którym widzowie-uczestnicy przenoszą się w czasie i wcielają w znane postaci gdyńskie, by odgrywając swoją rolę wpłynąć na losy międzywojennej Gdyni i rozwiązać mroczną zagadkę.

Przyjdź na Bankiet, wciel się w postać z lat trzydziestych, poznaj swoich przyjaciół z zupełnie nowej perspektywy, by – bawiąc się i uczestnicząc w przedstawieniu – poznać historię Gdyni nie jako suche fakty, ale jako gorącokrwistą opowieść, którą zapamiętasz na lata.

Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Piotr Srebrowski, reżyser nagrodzony Galionem Gdyńskim, aktor teatralny i filmowy, aktywnie działający w Teatrze Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, współpracujący z Teatrem Miniatura, Teatrem Wybrzeże, Fundacją Teatru BOTO i innymi.

Koordynatorką zaś jest Weronika Kamola-Uberman, aktorka o kilkunastoletnim doświadczeniu w polskich i niemieckich teatrach amatorskich.

Na pomysł stworzenia teatru interaktywnego wpadła Katarzyna Kozyra, która na własnej skórze poznała teatr interaktywny w sercu Niemiec, a następnie przeniosła ten pomysł do Polski. Odpowiedzialny za konstrukcję fabularną jest Mikołaj Gano, organizator kilkudziesięciu gier fabularnych odbywających się w całej Polsce na przestrzeni ponad sześciu lat.

Naszym projektantem, wykonawcą kostiumów i grafikiem jest Grzegorz Uberman, od przeszło dziesięciu lat zajmujący się projektowaniem strojów historycznych, fantasy oraz mody alternatywnej.

Zaproszenia są bezpłatne, liczba miejsc jest jednak bardzo ograniczona. Można zapisywać się poprzez wysłanie wiadomości na adres mailowy Teatru Wzwyż.

Bankiet – spektakl interaktywny
30 lipca 2016 roku, godz. 19.45, Obłuże
20 sierpnia 2016 roku, godz. 19.45, Mały Kack
Teatr Wzwyż
Gdynia

Dodaj komentarz