Spotkanie z Filipem Springerem w Stacji Mercedes

We wtorek, 26 lipca o godz. 19.00 w Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu odbędzie się autorskie spotkanie z Filipem Springerem – jednym z najbardziej utalentowanych i utytułowanych reporterów młodego pokolenia. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Kamil Bałuk.

Filip Springer (źródło: mat. pras. organizatora)

Filip Springer (źródło: mat. pras. organizatora)

Filip Springer współpracuje z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012), swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze. Jego reporterski debiut – książka Miedzianka. Historia znikania – znalazła się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego i była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2012. Springer jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego, zaś jego 13 pięter zostało nominowane do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki.

Księga zachwytów, najnowsze dzieło Springera, którego będzie dotyczyło spotkanie w Stacji Mercedes, to przewodnik po tym, co w Polsce piękne, znaczące, koszmarne, monumentalne i widowiskowe. Filip Springer przejechał całą Polskę i zabiera w tę podróż swoich czytelników, którzy podążając jego śladem, mogą spojrzeć na nowo na gmachy, które zachwycają lub straszą. Ta książka to również opowieść o polskiej historii, historii polskiego gustu, myślenia o przestrzeni, o tym co ładne, użyteczne i co zapisane jest w kamieniu, szkle, betonie i aluminium.

Rozmowę ze Springerem poprowadzi Kamil Bałuk, dziennikarz, który swoje reportaże publikował w Dużym Formacie i NaTemat.pl oraz w zbiorach książkowych Grzech jest kobietą i Tutaj drzwi trzeba otwierać powoli. Jego teksty były kilkukrotnie nominowane do Nagrody Newsweeka im T. Torańskiej w kategorii Młody Talent. Bałuk jest także laureatem piątej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. R. Kapuścińskiego. Stypendium otrzymał za projekt książki reporterskiej o współczesnej Holandii.

Spotkanie z Filipem Springerem
26 lipca 2016 roku, godz. 19.00
Stacja Mercedes
Warszawa

Dodaj komentarz