• 2016-07-25

Pożegnanie

Pożegnanie to pełna niewyrażonych emocji opowieść o zmaganiach nastoletniego chłopca, który poznaje samego siebie, oraz dojrzałej kobiety, która musi rozpocząć nowy rozdział życia. Ten kluczowy moment jest dla nich trudnym pożegnaniem – syna z dzieciństwem i matki z pozorną stabilizacją.

 „Pożegnanie”, reż. Andrew Steggall (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Pożegnanie”, reż. Andrew Steggall (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Beatrice i jej dorastający syn przyjeżdżają z Anglii na południe Francji aby posprzątać letni dom, który wystawili na sprzedaż. Podczas gdy matka próbuje pogodzić się z rozpadem swojego małżeństwa, Elliot poznaje w wiosce zbuntowanego, zamkniętego w sobie chłopaka. Zafascynowany młodym Francuzem spędza z nim coraz więcej czasu. Jednocześnie stopniowo oddala się od Beatrice, z którą kiedyś był w stanie rozmawiać o wszystkim.

Pożegnanie to osobisty film,  mitologizowany pean na cześć miłości i straty, który czerpie z różnych źródeł. Moją intencją było wykreowanie poprzez narrację, charakter i obraz różnych perspektyw na problem dojrzewania. Zarówno Elliot, jak i Beatrice rozwijają się poprzez swoje lęki oraz pragnienia, przez co stają się bardziej świadomi – siebie nawzajem, wspólnej potrzeby miłości i akceptacji. Film przenika to, co codzienne i osobiste, ukazując to doświadczenie w malowniczy, wyobrażony sposób – mówi Andrew Steggall.

Pożegnanie, reż. Andrew Steggall
Obsada: Juliet Stevenson, Alex Lawther, Phénix Brossard, Finbar Lynch, Niamh Cusack, Patrice Juiff
Dystrybutor: Tongariro Releases
Premiera: 26 sierpnia 2016 roku

1 komentarz do artykułu “Pożegnanie”

  1. Adrzej

    trzeba koniecznie zobaczyć. swietny!!! na dowod – jedna z recezji: http://blizejekranu.pl/nic-sie-tu-nie-dzieje-2-trzy-pokoje-melancholii/

Dodaj komentarz