• 2016-07-25

Czerwony kapitan w kinach już w sierpniu

Maciej Stuhr pojawi się wkrótce na ekranach trzymającym w napięciu thrillerze zrealizowanym w najlepszym skandynawskim stylu. Czerwony Kapitan to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który w czasie służby w policji przeżył większość z tego, co później opisał w książce.

„Czerwony kapitan”, reż. Michal Kollár (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Czerwony kapitan”, reż. Michal Kollár (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Polskim koproducentem jest firma Mental Disorder 4, która odpowiada za takie filmy jak: W imię… Małgorzaty Szumowskiej, Baby Blues Katarzyny Rosłaniec, Kebab i Horoskop Grzegorza Jaroszuka i Czerwony pająk Marcina Koszałki. Czerwony Kapitan miał już swoją premierę na Słowacji, gdzie stał się prawdziwym hitem – film z Maciejem Stuhrem został znakomicie przyjęty przez publiczność i ustanowił nowy rekord liczby widzów w weekend premierowy.

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają rozwiązać zagadkę.

Wszystkie tropy prowadzą do Czerwonego Kapitana – owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą śledztwa wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

Czerwony kapitan, reż. Michal Kollár
Obsada: Maciej Stuhr, Marián Geišberg, Oldřich Kaiser, Zuzana Kronerová
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 26 sierpnia 2016 roku

Dodaj komentarz