• 2016-07-25

Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro

27 lipca w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie odbędzie się kolejny koncert z cyklu Cracovia Sacra. Podczas Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro wystąpi Dominika Zamara.

„Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wykonawcy koncertu:

  • Dominika Zamara – sopran (Polska, Włochy)
  • Andrea Ceccomori – flet (Włochy, Asyż),
  • Tomasz Ryszardowicz Chorzalski – organy (Polska)

W programie utwory kompozytorów: G. Caccini, A. Vivaldi, J. S .Bach, G. F. Heandel, J. Kowalewski, G. Rossini, M. J. Żebrowski.

Dominika Zamara urodziła się we Wrocławiu w 1981 roku, w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną w klasie prof. Barbary Ewy Werner.

W 2008 roku odbyła tournee po Francji podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej wraz z wybitnym wirtuozem, organistą Fabrice Pitroise. W październiku 2013 roku otrzymała Międzynarodową nagrodę Padre Pio da Pietrelcina, przyznawaną we Włoszech za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność kulturalną. 25 marca 2013 roku została najmłodszą laureatką Złotej Sowy w Wiedniu. Nagrodę przyznają Polacy żyjący za granicą jako wyraz wdzięczności dla pracy, twórczości i aktywności Polaków żyjących poza Ojczyzną.

Śpiewa w języku włoskim, polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim, czeskim oraz po łacinie. W swoim repertuarze posiada opery, operetki, pieśni, muzykę sakralną, muzykę kompozytorów współczesnych, utwory w stylu rock oraz pop opera. Współpracuje z wieloma wybitnymi i słynnymi śpiewakami operowymi oraz muzykami z Polski i zagranicy, wykonując repertuar operowy, operetkowy i musica da camera.

Artystka wydała dotąd dwie płyty: Dreams oraz Life. Obecnie pracuje nad trzecim albumem o tematyce magicznej i miłosnej. Na nowym krążku usłyszymy oprócz operowych arii Mozarta, duet ze Stanleyem Alexandrowiczem, gitarzystą klasycznym, z którym w tym roku miała dwa tournee po USA. Znajdą się też 3 nowe utwory napisane specjalnie dla artystki i nagrane przez orkiestrę, która pracuje również z Boccellim oraz Stingiem.

Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro
27 lipca 2016 roku, godz. 19.30
Kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

1 komentarz do artykułu “Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro”

  1. Ciekawy artykuł

Dodaj komentarz