• 2016-07-25

Carnaval Sztukmistrzów 2016

Artyści z całego świata, tajemniczy urok renesansowych zakątków, przestrzeń miasta wypełniona muzyką na żywo. To wszystko od 28 do 31 lipca podczas VII edycji Carnavalu Sztukmistrzów. Do zobaczenia wyłącznie w Lublinie, Mieście Inspiracji.

„Carnaval Sztukmistrzów 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Carnaval Sztukmistrzów 2016” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Carnaval Sztukmistrzów to najbardziej rozpoznawalny w Polsce festiwal sztuki nowego cyrku, który odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend lipca. W tegorocznej edycji możemy liczyć na ulubione punkty programu, jak Urban Highline Festiwal, występy buskerów, nastrojowe lub pikantne przedstawienia, kameralny chill out space, strefa zabaw kreatywnych dla dzieci.

Dzięki bezpłatnym warsztatom żonglerskim oraz slack-line, orgaznizowanym w trakcie wydarzenia, jak co roku grono Sztukmistrzów się poszerzy. Pojawią się również liczne niespodzianki.

Carnaval Sztukmistrzów 2016 zaskoczy odświeżoną listą lokalizacji, która pozwoli gościom poznawać nowe, sekretne, piękne miejsca Lublina. W tej edycji niezwykłym i różnorodnym pokazom sztuki nowego cyrku towarzyszyć będzie skupiona wokół Placu po Farze muzyka na żywo w wykonaniu charyzmatycznych bandów. Pojawią się czarny humor i poważne treści. Przestrzeń miejska, jak co roku przeistoczy się w żywą scenę, a nad głowami widzów przechadzać będzie się czołówka highlinerów z całego świata chodzenia, gwarantując widowisko podnoszące poziom adrenaliny.

Artyści Carnavalu sprawiają, że nasze wyobrażenia o cyrku i o teatrze ulegają przeobrażeniu, a Lublin przeistacza się w tętniącą sztuką i zabawą stolicę Karnawału. Spacerując po zakamarkach Lublina, podczas festiwalu warto zatrzymać się przy przedstawieniach La Boca Abierta i La Chouing (Teatr Stary) i eVenti Verticali (skwer na Olejnej). Znakomita większość wydarzeń odbywających się w ramach VII edycji Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie będzie bezpłatna, wejściówki na te, które z racji swojego charakteru będą odbywać się w przestrzeni zamkniętej, będzie można kupić już wkrótce przez internet oraz w punktach stacjonarnych ticket.pro.

Carnaval Sztukmistrzów
Od 28 do 31 lipca 2016 roku
Warsztaty Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz