• 2016-07-25

Polskie miasto stanie się wielkim polem gry

9 Hills to pierwszy w Polsce interaktywny festiwal sztuki z pogranicza historii i fantastyki. W dniach od 12 do 14 sierpnia za jego sprawą Chełmno zmieni się w wielkie pole gry miejskiej.

Gra „Wehikuł czasu”, fot. Bartosz Szczepiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gra „9 Hills”, fot. Bartosz Szczepiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jedno z najpiękniejszych polskich miast, gotyckie Chełmno przez trzy dni będzie polem gry Wehikuł Czasu. Jej uczestnicy zostaną przeniesieni aż do XI wieku, aby zaingerować w historię i zmienić tragiczne zakończenie lokalnej legendy o włodarzu miasta, jego córce i jej ukochanym.

Gra miejska, która odbywać się będzie na terenie całego starego miasta, połączona będzie z larpem (od ang. LARP: live action role-playing game). To bardzo popularna na Zachodzie (i coraz popularniejsza w Polsce) aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść odgrywając wybrane role. Podobnie jak w teatrze improwizacji, larp nie ma z góry ustalonego skryptu. Uczestnicy mają pełną dowolność w kreowaniu wspólnej historii, zaś efekt końcowy ogranicza ich wyobraźnia.

Gra „Wehikuł czasu”, fot. Bartosz Szczepiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Gra „9 Hills”, fot. Bartosz Szczepiński (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wyróżnikiem chełmińskiej gry jest unikatowy sposób połączenia dwóch technik gry przestrzennej. Wehikuł czasu nie jest bowiem tylko larpem, czy tylko grą miejską, ale połączeniem tych gatunków w przestrzeni miasta, których wspólnym mianownikiem jest sztuka.

Scenariusz Wehikułu Czasu przygotowało trójmiejskie Stowarzyszenie Twórców Gier Funreal.

Festiwal 9 Hills, interaktywny festiwal sztuki z pogranicza historii i fantastyki
Od 12 do 14 sierpnia 2016 roku
Chełmno

Dodaj komentarz