• 2016-07-25

4. Pannonica Folk Festival

4. Edycja Festiwalu Pannonica odbędzie się od 25 do 27 sierpnia w małopolskich Barcicach. Wystąpią największe gwiazdy muzyki folk, bałkańskie orkiestry dęte, mistrzowie trąbki, cygańskie zespoły, które zostaną urozmaicone dodatkowo klubowymi brzmieniami.

„4. Pannonica Folk Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„4. Pannonica Folk Festival” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pod koniec sierpnia na terenie Sądecczyzny, w Barcicach pojawią się największe gwiazdy muzyki folkowej. Na scenie wystąpią znani artyści z Polski, Serbii, Węgier, Rumunii, Słowacji, Mecedonii i Czech. Lista gwiazd jest długa, a rozpoczyna ją serbski mistrz trąbki – Dejan Petrovića – legenda festiwalu w Guczy. Petrović wystąpi w Barcicach z całym, 12-osobowym, składem.

Nie mniej ciekawym wydarzeniem będzie występ Mahala Rai Banda. Kultowa już piosenka tego zespołu, Mahalageasca, wykorzystana w przeboju kinowym Borat na pewno spotka się z niemałym aplauzem fanów. I nic dziwnego – dobór wykonawców i repertuaru na Festiwalu Pannonica jest świetnie przemyślany. Zespoły Parno Graszt z Węgier i Terne Chave – najbardziej cenione europejskie kapele romskie to propozycja dla każdego miłośnika muzyki! Oprócz tego wystąpi macedoński zespół Dzambo Agusevi Orkestar, który pojawi się na scenie już w czwartkowy wieczór.

Nie zabraknie również polskich akcentów. Będzie można posłuchać Dikandy, Chudoby i Shareny, a klubowe brzmienia dla wszystkich, którzy oczekują energetycznej zabawy zapewni Balkanscream.

Oprócz świetnych koncertów, organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji, takich jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe czy biesiady. Na wszystkich, którzy poczują niedosyt muzyki, będzie czekać bałkańska potańcówka, tzw. GuczoDisco w stodole. Natomiast dla kinomaniaków został przewidziany nocny pokaz filmów o Bałkanach. O odpowiednie nawodnienie uczestników podczas wszystkich atrakcji zadba naturalna woda mineralna Piwniczanka – sponsor festiwalu.

Niesamowite emocje zapewnią jednak nie tylko muzyka i wspaniali ludzie, ale także bliskość natury. Barcice rozrzucone są bowiem po okolicznych dolinkach i górach, skąd rozciąga się widok na dolinę Popradu, Kotlinę Sądecką i Beskid Sądecki. Z dala od wielkomiejskiego zgiełku i wśród pozytywnie zakręconych ludzi będzie można posłuchać największych gwiazd muzyki folk, poczuć pozytywną atmosferę oraz dobrze zjeść.

Ostatni weekend sierpnia w Barcicach zapowiada się więc niezwykle kulturalnie! Wioska będzie tętnić życiem, a bałkańskie rytmy zachęcą do wspólnego biesiadowania. Pannonica to festiwal przepełniony przyjazną atmosferą, czerpiący z bliskości natury w najlepszy możliwy sposób.

4. Pannonica Folk Festival
Od 25 do 27 sierpnia 2016 roku
Barcice nad Popradem

Dodaj komentarz