• 2016-07-23

Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku

24 lipca w Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki żydowskiej Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku.

„Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert kwartetu jedynego w Polsce chóru synagogalnego – Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Chór zaprezentuje śpiewy tradycyjne, w języku jidysz i hebrajskim, w repertuarze znajdą się utwory kompozytorów znanych i anonimowych. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

Spotkanie poprowadzi dyrygent Stanisław Rybarczyk – twórca i wieloletni dyrektor artystyczny Zespołu Kameralnego PR i TV we Wrocławiu, Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu, Polsko – Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk, Chóru Kameralnego Filharmonii Wrocławskiej i szeregu innych zespołów. Dyrygował koncertami w filharmoniach w Polsce i za granicą. Wystąpił wielokrotnie w większości krajów europejskich oraz w Chinach. Dokonał szeregu prawykonań, koncertował i współpracował z wieloma wybitnymi Artystami. Twórca i dyrektor artystyczny wrocławskich Wieczorów Tumskich, Koncertów Hawdalowych i Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA.

Opowieść o muzycznych tradycjach będzie przeplatana muzyką wykonywaną na żywo.

Chór powstał w kwietniu 1996 roku z inicjatywy wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także dzięki przychylności Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Zespół występuje regularnie w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych Festiwalach, wykonywał koncerty z najsłynniejszymi kantorami świata, m.in.: Josephem Malovanym z Nowego Jorku czy Alberto Mizrahim z Chicago.

Krytyka muzyczna wyraża się o Chórze niezwykle entuzjastycznie, podkreślając wspaniałe umiejętności Zespołu, a także niepowtarzalną atmosferę koncertów.

Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku
24 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Wołowski Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz