• 2016-07-23

Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku

24 lipca w Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki żydowskiej Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku.

„Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert kwartetu jedynego w Polsce chóru synagogalnego – Chóru Synagogi pod Białym Bocianem we Wrocławiu pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Chór zaprezentuje śpiewy tradycyjne, w języku jidysz i hebrajskim, w repertuarze znajdą się utwory kompozytorów znanych i anonimowych. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

Spotkanie poprowadzi dyrygent Stanisław Rybarczyk – twórca i wieloletni dyrektor artystyczny Zespołu Kameralnego PR i TV we Wrocławiu, Chóru Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu, Polsko – Niemieckiej Młodej Filharmonii Dolny Śląsk, Chóru Kameralnego Filharmonii Wrocławskiej i szeregu innych zespołów. Dyrygował koncertami w filharmoniach w Polsce i za granicą. Wystąpił wielokrotnie w większości krajów europejskich oraz w Chinach. Dokonał szeregu prawykonań, koncertował i współpracował z wieloma wybitnymi Artystami. Twórca i dyrektor artystyczny wrocławskich Wieczorów Tumskich, Koncertów Hawdalowych i Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA.

Opowieść o muzycznych tradycjach będzie przeplatana muzyką wykonywaną na żywo.

Chór powstał w kwietniu 1996 roku z inicjatywy wrocławskiego dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, a także dzięki przychylności Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu. Zespół występuje regularnie w Polsce i za granicą. Brał udział w licznych Festiwalach, wykonywał koncerty z najsłynniejszymi kantorami świata, m.in.: Josephem Malovanym z Nowego Jorku czy Alberto Mizrahim z Chicago.

Krytyka muzyczna wyraża się o Chórze niezwykle entuzjastycznie, podkreślając wspaniałe umiejętności Zespołu, a także niepowtarzalną atmosferę koncertów.

Muzyczna Opowieść z Dzielnicy Wzajemnego Szacunku
24 lipca 2016 roku, godz. 20.00
Wołowski Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Sonda

Działalność której instytucji zajmującej się promowaniem designu cenisz najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR