• 2016-07-23

Głos Wykluczonych

21 lipca ruszył we Wrocławiu „Głos Wykluczonych”, cykl spektakli teatralno-muzycznych poprzedzonych warsztatami dla grup dotkniętych wykluczeniem społecznym. Wielki finał będzie miał miejsce 31 lipca.

„Głos Wykluczonych"  (fot.: Teresa Grotowska, źródło: mat. pras. organizatora)

„Głos Wykluczonych" (fot.: Teresa Grotowska, źródło: mat. pras. organizatora)

Michał Znaniecki od czterech już lat prowadzi kultowy cykl spektakli teatralno-muzycznych poprzedzonych warsztatami dla grup dotkniętych wykluczeniem społecznym. Hasłem wywoławczym jest „wykluczenie”, które stało się na przestrzeni tych lat pewnego rodzaju metaforą i polem do dyskusji o teatrze. Powstały spektakle z seniorami, dziećmi z placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy występowali na scenie obok gwiazd świata teatru i muzyki (Wojciech Malajkat, Jerzy Artysz, Mela Koteluk czy rodzina Koterskich)

W tym roku do projektu dołączyła grupa podopiecznych z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, która obok warsztatów teatralnych bierze czynny udział w zajęciach akrobatycznych, przygotowując tym samym jedną z części plenerowego widowiska. Nową grupą są także osadzeni w zakładzie karnym nr 2 na ul. Fiołkowej we Wrocławiu, których zobaczymy w zadaniach aktorskich oraz muzycznych.

Finałowa edycja „Głosu Wykluczonych” to spektakle i uroczyste, międzynarodowe spotkania podsumowujące wszystkie dotychczas zrealizowane wydarzenia oraz nowe widowisko plenerowe, czyli Sen nocy letniej. Historia innego żołnierza oparte na słynnym dramacie W. Szekspira oraz Historii żołnierza Kurta Vonneguta. Wieczór uświetni pokaz WaterConcept, a w spektaklu wystąpią artyści z Polski, Ukrainy i Argentyny, m.in. Ewa Biegas, Karina Skrzeszewska, Wioletta Białk, Oksana Terefenko, Michał Koterski, Kamil Baron, Sebastian Marszałowicz, Damián Malvacio, Jon Paul Laka oraz Pablo Mainetti.

„Głos Wykluczonych” to autorski program Michała Znanieckiego, który wraz z Fundacją Jutropera realizuje we Wrocławiu i miastach partnerskich, we współprodukcji z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 oraz przy wieloletnim wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Program:

21.07. godz. 19.30
Pokolenie P: Prokofiev
(Impart, ul. Mazowiecka 17)

Podsumowanie i wspomnienie projektu z roku 2014, w którym udział brały dzieci z Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz Orkiestra Młoda Polska Filharmonia. W tym roku zobaczymy Karinę Skrzeszewską, Jacka Kitę oraz zaproszonych gości, między innymi Joannę Szpikowską z Fundacji MAIO.

22.07. godz. 18.00
Szukając Leara: Verdi
(Impart, ul. Mazowiecka 17)

Międzynarodowa Gala finałowa Argentyna–Polska–Lwów. Spektakl z udziałem artystów z Polski, Argentyny, Ukrainy, seniorów z domów opieki społecznej z Wrocławia, Szczecina i Lwowa, mieszkańców Lwowa i zaproszonych gości.

24.07. godz. 18.00
Historia innego żołnierza
(Impart, ul. Mazowiecka 17)

Pokaz warsztatów akrobatycznych, podsumowanie półrocznych warsztatów z wychowankami Ośrodka Socjoterapii nr 2 oraz zapowiedź spektaklu w Leśnicy. Będzie to wyjątkowa okazja, by móc zobaczyć fragment otwartej próby z udziałem artystów i grup wykluczonych.

31.07. godz. 21.00
Sen nocy letniej: Historia innego żołnierza
(Park Leśnicki)

Widowisko plenerowe z pokazem WaterConcept.

Głos Wykluczonych
Od 21 do 31 lipca 2016 roku
Michał Znaniecki we współpracy z Fundacją Jutropera
Wrocław

Dodaj komentarz