• 2016-07-23

Oxygen

14 lipca miał swoją premierę drugi singiel zespołu BeMy, Oxygen, w nowej radiowej wersji, różniącej się od tej, która jest na debiutanckim albumie Grizzlin.

BeMy (źródło: materiały prasowe wydawcy)

BeMy (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Chociaż niektóre utwory, które trafiły na płytę powstały kilka lat temu, Oxygen to jedna z nowszych kompozycji. Jak mówi Elie Rosinski, na pomysł refrenu wpadł niewiele ponad rok temu pod prysznicem, myśląc nad piosenką, która byłaby uniwersalna i świetnie sprawdziłaby się zarówno na stadionie, jak i na domówce. Później Mattia dołożył do tego melodię zwrotki i gitary. Tekst będący zbiorem metafor opowiada o zależności jednej osoby od drugiej. Początkowo utwór ten był bardziej gitarowy, ale podczas nagrywania płyty, producent Bogdan Kondracki wprowadził swoistą rewolucję i dodał mocne klawisze. Teraz do radia została przygotowana specjalna wersja utworu. Nowy miks powstał pod okiem Michaela Beara, a mastering został zrobiony w USA (Joe LaPorta, Sterling Sound).

Pod koniec lipca zaplanowana jest realizacja teledysku, który będzie towarzyszył kawałkowi Oxygen. Premiera klipu planowana jest na sierpień. Aby umilić fanom oczekiwanie, Mattia i Elie samodzielnie stworzyli lyric video do piosenki, które powstawało na klatce schodowej muzyków.

BeMy | Oxygen
Premiera: 14 lipca 2016 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz